eReport.sk
Mikulcova politika funguje
Dočasne poverený minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO). Foto: tasr

Pčolinský zahlasuje za odvolanie ministra vnútra. Fico: Verím, že Mikulec 1. decembra padne!

Pčolinský v nedeľu potvrdil, že zahlasuje za odvolanie Mikulca! Fico verí, že čoskoro bude pre súčasného šéfa rezortu vnútra ministerská stolička minulosťou. A to bolo predmetom debaty politikov v diskusnej relácii TV Markíza Na Telo. Aktuálne však, samozrejme, sa hostias v štúdiu venovali téme dohody medzi lekárkymi odbormi a vládou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava premiér Eduard Heger a šéf LOZ Peter Visolajský počas tlačovky po skončení rokovania vlády so zástupcami lekárskych odborov 26. 11. 2022 v Bratislave.
  2. Snímka z protestného zhromaždenia Lekárskeho odborového združenia zo 17. novembra 2022.
  3. Vraj sa treba vyhnúť populizmu
  4. Peter Pellegrini (Hlas-SD) citoval názor občana
  5. Na kombosnímke zľava Matúš Šutaj Eštok a Marta Jančkárová.

Podpredseda Národnej rady SR Peter Pčolinský (Sme rodina) vyhlásil, že víťazom sobotnej (26. 11.) dohody medzi vládou a Lekárskym odborovým združením (LOZ) sú pacienti. Pripomenul, že nebude obmedzená zdravotná starostlivosť. Predseda strany Smer-SD Robert Fico uviedol, že rešpektuje uzatvorenú dohodu.

Pčolinský poukázal na to, že boli splnené požiadavky lekárov, ale aj tí museli v niečom ustúpiť. „Kompromis urobili lekári aj vláda,“ zhodnotil.

Fico: Ľudom netreba ťahať medové motúzy popod nos

Podľa Fica je správne, že Národná rada SR v tomto smere vytvárala tlak a zohrala dôležitú úlohu. Pčolinský dodal, že bez pričinenia ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) by k dohode nedošlo.

Diskutujúci sa vyjadrili aj k téme energií. Pčolinský uviedol, že na tejto schôdzi má byť v parlamente predložená legislatíva, ktorá sa bude zaoberať danou problematikou. „Robí sa všetko preto, aby nárast bol čo najmenší,“ uviedol Pčolinský.

Predpokladá, že ľudia sa do budúcej nedele (4. 12.) dozvedia, o koľko zaplatia za energie viac. Fico povedal, že „ľuďom netreba ťahať medové motúzy popod nos“. Podľa jeho slov, ak budú v parlamente predložené rozumné zákony, podporia ich.

Pčolinský netuší, či sa podarí rozpočet schváliť

Podľa Fica návrh rozpočtu spôsobuje historické zadlženie Slovenska. „V tejto podobe rozpočet nemôžeme podporiť,“ uviedol líder Smeru-SD. Pčolinský netuší, či sa v parlamente nájde dostatok hlasov na schválenie štátneho rozpočtu na rok 2023. Nezaradený poslanec Tomáš Taraba má podľa jeho slov k návrhu rozpočtu podmienky, ďalej sa k prípadnej Tarabovej podpore v prospech štátneho rozpočtu nevyjadril.

Podpredseda parlamentu na záver dodal, že zahlasuje za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Má výrady voči tomu, ako je zabezpečená ochrana hraníc s Maďarskom. Fico verí, že Mikulec 1. decembra „padne“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pčolinský zahlasuje za odvolanie ministra vnútra. Fico: Verím, že Mikulec 1. decembra padne!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti