eReport.sk
Poslanec OĽANO Igor Matovič je úspešný politik
Poslanec OĽANO Igor Matovič. Foto: tasr

Protikorupčná nadácia „dala dole“ Matoviča: Svojim príbehom vyvoláva ďalšiu nenávisť!

Igor Matovič ako líder OĽANO, teda hnutia, ktoré sa samo označuje za protikorupčné, opäť zásadne zlyhal. V sobotu totiž znova ukázal, ako „šikovne“ si svoj deklarovaný boj proti korupcii prispôsobuje vlastnému politickému marketingu. Povedané slovami klasika: robí to tak, aby dobre bolo. Dobre, no najmä pre Matoviča.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava premiér Eduard Heger a šéf LOZ Peter Visolajský počas tlačovky po skončení rokovania vlády so zástupcami lekárskych odborov 26. 11. 2022 v Bratislave.
  2. Snímka z protestného zhromaždenia Lekárskeho odborového združenia zo 17. novembra 2022.
  3. Skúsený lekár vysvetľuje novinárom, za akých podmienok pracuje v slovenskom zdravotníctve.
  4. Na kombosnímke zľava Matúš Šutaj Eštok a Marta Jančkárová.

Nadácia Zastavme korupciu v sobotu reagovala na obsiahle Matovičovo vyhlásenie na sociálnej sieti z toho istého dňa, o ktorom sme vás informovali.

Kým Heger s lekármi rokoval, Matovič na nich útočil

Status ministra financií bol namierený proti lekárom, ktorí v tom čase rokovali s premiérom Eduardom Hegerom. Rokovali o podmienkach stiahnutia svojich hromadných výpovedí. Napokon k dohode medzi vládou a odbormi, ktorí lekárov zastupovali, aj prišlo. Rokovania, na ktorých tentoraz Matovič chýbal, teda dopadli úspešne. Kým však Heger s lekármi rokoval, Matovič na nich útočil. Nevyberane útočil.

Jeden príbeh, dve verzie, píše neziskovka

Expremiér Matovič pripomenul časti lekárov, že sú skorumpovaní a označil ich za vydieračov. Jedného konkrétneho doktora dokonca nazval ľudským odpadom. Dotyčného nemenoval, ale spojil ho s osobným príbehom. V ňom opísal, ako tomuto lekárovi dala jeho matka úplatok 5000 slovenských korún. A Matovič bol pri tom.

Rovnaký príbeh sme od neho počuli pred 10 rokmi. S tým rozdielom, že vtedy tvrdil, že úplatok dal lekárovi on.

Nadácia Zastavme korupciu o Matovičovi.

Nadácia Zastavme korupciu však v reakcii na status šéfa vládneho hnutia pripomenula, že ide o jeden príbeh, ktorý má dve verzie. „Minister financií dnes v statuse opísal príbeh, ako musela jeho matka dať úplatok lekárovi, ktorý operoval jeho otca. Rovnaký príbeh sme od neho počuli pred 10 rokmi. S tým rozdielom, že vtedy tvrdil, že úplatok dal lekárovi on,“ pripomenula známa mimovládka.

Matovičov politický marketing

Neziskovka vzápätí vysvetlila, prečo Matovičov status nemožno vnímať inak ako účelový nástroj, ktorým sa len pokúša nahnať si politické body. „Pred 10 rokmi príbeh použil v rámci politického marketingu. Dnes ho v obmenenej verzii požíva v boji proti lekárom bojujúcim za lepšie podmienky v zdravotníctve,“ upozornila nadácia.

Zdroj: fb/nadaciazastavmekorupciu

Minister podľa mimovládky svojim konaním vyvoláva ďalšiu nedôveru a nenávisť v spoločnosti. „Ako líder protikorupčného hnutia nejde ani dobrým príkladom. Najlepšie by totiž urobil, ak by na skutok upozornil v čase, keď ešte nebol premlčaný,“ zaklincovala protikorupčná organizácia.

Jeho rukopis je roky nespochybniteľný

Ako eReport v sobotu pripomenul, Matovič už toho narozprával veľa, priznal, že podvádzal pri diplomovke a jeho nedôveryhodnosť je dlhodobo extrémne vysoká. Spôsob, akým sa prezentuje v pozícii štátnika je takisto extrémny. Potvrdil to aj počas dlhých rokov v opozícii. Jeho rukopisom sú práve takéto statusy, ktorými sa aj počas nezvládnutej pandémie snažil vždy dostať do centra pozornosť. To sú jednoducho nespochybniteľné fakty.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Protikorupčná nadácia „dala dole“ Matoviča: Svojim príbehom vyvoláva ďalšiu nenávisť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti