eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Ľudský odpad a vydierači! Matovič stupňuje tlak na lekárov, zaútočil príbehom o korupcii

Šéf OĽANO a minister financií Igor Matovič už viac nebude rokovať s Lekárskym odborovým združením (LOZ), dohodu necháva na premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO). Avizoval to v statuse na sociálnej sieti, upozornila na to agentúra TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?
  2. Snímka z protestného zhromaždenia Lekárskeho odborového združenia zo 17. novembra 2022.
  3. KONIEC na ministerstve
  4. Poslanec OĽANO Igor Matovič je úspešný politik
  5. Šéf Smeru Robert Fico na snímke z videa.
  6. Na kombosnímke zľava Matúš Šutaj Eštok a Marta Jančkárová.

„Budem chápať, keď im v niečom ustúpi, aj keď ich požiadavky už dávno presiahli hranicu boja za spravodlivú mzdu,“ zdôraznil šéf rezortu financií. Podotkol, že s odborármi rokoval približne 40 hodín.

Na sociálnej sieti toho Matovič dnes uviedol oveľa viac. Predviedol totálny hejt, kritiku a doslova frontálny útok na lekárov združených v odboroch. Hneď na úvod vyrozprával svojmu pibliku príbeh, ktorý vraj sám z jedným lekárom zažil.

„Mamina v strese utekala do mesta do banky“

„Mal som 22. S mamou sme stáli pred operačnou sálou neurochirurgie na Kramároch. S napätím sme čakali na výsledok operácie ocina, ktorému diagnostikovali zhubný nádor na mozgu. Išlo o čas … zrazu vyšiel von z operačnej sály hlavný operatér, prišiel ku nám a mamine povedal: ´Pani Matovičová, potrebujem motivovať operačný tím. Päť tisíc by to spravilo.´ Mamina povedala, že ale ona pri sebe také veľké peniaze nemá. Chladnokrvne povedal: ´Nevadí, počkáme.´ Ja som zostal, mamina v strese utekala do mesta do banky. Keď po hodine prišla a „motivačné“ odovzdala do rúk ´lekára´, operácia ocina sa začala. V lete toho roku ocino zomrel,“ píše Matovič o udalosti, ktorú vraj osobne na vlastnej koži zažil. Konkrétneho lekára však nemenuje.

Žalúdok sa mu obracal

Ako však ďalej uvádza, ide o rovnakého lekára, ktorý vraj aktuálne podporuje vyjednávací tím LOZ: „Dnes som ministrom financií a pred pár týždňami som mal rokovanie so spomenutým „lekárom“. Zastupoval lekársky stav, ja štát. Žalúdok sa mi obracal, ale nemohol som na sebe dať znať, že vidím pred sebou ľudský odpad. Odpad, ktorý sa pred Slovenskom tvári na elitu, a bohužiaľ, Slovensko ho za elitu považuje. Zvládol som to, zastupoval som štát, nie syna otca so zhubným nádorom v hlave, za ktorého operáciu si bezcitný chrapúň od mamy príkladne vydieračským spôsobom vypýtal ´motivačné´ a kým neprišlo, ani operovať nezačal.“

Statoční zdravotníci vraj zachránili dcéru pred smrťou

Status na sociálnej sieti, ktorý v sobotu Matovič zverejnil ponúka aj ďalšie tvrdé vyhlásenia voči lekárom, ako by ich minister všetkých hádzal do jedného vreca. Pri príbehu, ktorý mal zažiť so svojou dcérou, však napokon spomína aj tých, ako píše, statočných.

ALE Fušerovi „lekárovi“ , čo „rozpúšťal kamene“ odborári z LOZ navrhujú presne rovnaký (viac ako český plat) ako lekárovi Fachmanovi. Sprosté komunistické rovnostárstvo…

„Našej 4-ročnej Klárke po prudkých bolestiach 4 dní v nemocnici ´rozpúšťal´ lekár kamene v obličkách. Tlačil do nej analgetiká proti bolesti, ale Klárka sa mala zo dňa na deň horšie a horšie. Na piaty deň zúfalá Pavlínka Klárku zobrala na vlastnú zodpovednosť do inej nemocnice. Tam, keď lekár na príjme Klárku zbadal, tak len z toho, ako si sadala na lehátko usúdil, že ide o akútny zápal slepého čreva, ktoré je podľa neho už dlhšie prasknuté s následnou veľmi vážnou život ohrozujúcou sepsou. Išla na okamžitú operáciu a presne tak aj bolo. Statoční zdravotníci ju doslova ukradli hrobárovi z lopaty … ALE Fušerovi ´lekárovi´, čo ´rozpúšťal kamene´ odborári z LOZ navrhujú presne rovnaký (viac ako český plat) ako lekárovi Fachmanovi. Sprosté komunistické rovnostárstvo, ktoré akúkoľvek možnosť odmeňovať podľa schopností, snahy a prístupu k pacientovi zabíja v zárodku,“ rozčuľuje sa Matovič pri ďalšej osobnej skúsenosti, ktorú údajne zažil so svojim potomkom. Lekára, ktoré nenapíše inak ako v úvodzovkách, však opäť nemenuje.

Nevynechal ani Fica s Pellegrinim

Matovič, samozrejme, vo svojom emotívnom statuse nezabudol ani na Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD). „Rozkrádať zdravotníctvo a okrádať tak chorých ľudí ako Fico s Pellerínou, považujem za najhorší možný čin politika. Brať si za rukojemníkov pacientov v nemocniciach a organizovať sabotáž ochrany zdravia a záchrany životov, považujem za najhorší možný čin lekára. PS: Ľudský odpad z úvodu je dnes verejným podporovateľom vydierania LOZ. Možno aj preto, že LOZ nikde vo svojich požiadavkách nerieši, bohužiaľ, naďalej veľmi rozšírenú korupciu v zdravotníctve,“ zdôraznil líder OĽANO.

Vyhodnoťte si to radšej sami

Keďže Matovičov status je poriadne obsiahly, pripájame ho v galérii. Každý, kto má záujem, nech si ho radšej, ako v eReporte hovoríme, prečíta BEZ CENCÚRY. A sám pre seba vyhodnotí.

GALÉRIA – Foto: fb/igor.matovic.7

Bez tučných komentárov si dovolíme k nemu uviesť z našej strany len niekoľko poznámok. Nýáš subjektívny názor je, že rozhodne nie je štandardné, aby osoba z pozície podpredsedu vlády verejne šírila takéto obvinenia voči časti slovenských lekárov. A už vôbec nie v tak napätej situácii, aká aktuálne v slovenskom zdravotníctve vládne.

O korupcii v zdravotníctve niet pochýb, ale…

Iste, mnohí majú skúsenosti s korupciou v našom zdravotníctve. Sú lekári, ktorí si o všimné požiadajú nahlas sami. Mnohí pacienti sa im však radi iniciatívne zavďačia nad rámec systému zdravotného poistenia aj dobrovoľne bez ich výzvy. A častokrát aj skôr, ako by dotyčný zdravotník pre ich zdravie niečo konkrétne vykonal. Často stačí aj prísľub od lekára, že „nás vezme“, aby sme mu mnohí hneď niečo strčili do vrecka bieleho plášťa.

Matovičov rukopis sú práve takéto statusy

Pripomíname, že Matovič už toho narozprával veľa, priznal, že podvádzal pri diplomovke, jeho nedôveryhodnosť je dlhodobo extrémne vysoká. Spôsob, akým sa prezentuje v pozícii štátnika je takisto extrémny. Potvrdil to aj počas dlhých rokov v opozícii. Jeho rukopisom sú práve takéto statusy, ktorými sa aj počas nezvládnutej pandémie snažil vždy dostať do centra pozornosť. To sú jednoducho nespochybniteľné fakty. Nakoľko nespochybniteľný a vhodný je v súčasnej situácii jeho dnešný status však už naozaj posúďte sami.

Vláda s odborármi rokuje už bez Matoviča

Vláda a lekárski odborári pokračujú v sobotu v rokovaniach na Úrade vlády SR. Obe strany deklarujú ochotu dohodnúť sa, nevyriešenou ostáva platová otázka. Minister financií na rokovaní už nie je prítomný.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ľudský odpad a vydierači! Matovič stupňuje tlak na lekárov, zaútočil príbehom o korupcii

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti