eReport.sk
Monika Jankovská po prepustení z trenčianskej nemocnice pre obvinených v máji 2021.
Jankovská po prepustení z trenčianskej nemocnice pre obvinených v máji 2021. Foto: tasr

Jankovská prišla na súd vo veľmi zlom psychickom stave. Pojednávanie v kauze Fatima odročili


Okresný súd (OS) v Trnave odročil proces v kauze trenčianskeho baru Fatima, kde čelí obžalobe aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská, na 7. septembra. Dôvodom je nedodržanie lehoty na prípravu.

„Hlavné pojednávanie bolo odročené z dôvodu, že neboli splnené zákonné procesné podmienky na jeho vykonanie,“ priblížila pre TASR hovorkyňa Krajského súdu Trnava a okresných súdov v jeho obvode Jana Kondákorová. Ako ďalej uviedla, hlavné pojednávanie bolo okrem 7. septembra odročené aj na 13. októbra a 6. decembra 2022. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý majiteľ trenčianskeho baru Fatima Ondrej Janíček.
  2. ministerstva spravodlivosti SR za Smer-SD Moniku Jankovskú privádzajú na Špecializovaný trestný súd.
  3. Robert Kaliňák na snímke z videa.
  4. Monika Jankovská po prepustení z trenčianskej nemocnice pre obvinených v máji 2021.

Okrem bývalej štátnej tajomníčky čelia obžalobe pre zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K. a Peter V. Obžalobu podal na OS Trenčín vlani v auguste prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu (NS) SR rozhoduje tento prípad OS Trnava. 

Obžaloba nemala byť podľa advokáta Moniky J. Petra Erdősa nikdy podaná. Argumentuje, že klientke nebolo pred jej podaním umožnené preštudovanie vyšetrovacieho spisu. „Ona sa toho nevzdala, ona to chcela využiť a nebolo jej to umožnené,“ zdôraznil a zároveň spochybnil obsah obžaloby.

Znalecké posudky o stave

Monika J. v piatok síce prišla na súd, ale podľa Erdősa nie je vzhľadom na jej zdravotný stav spôsobilá zúčastňovať sa na pojednávaniach. „Stav je trvalo nepriaznivý,“ podotkol. Ako ďalej uviedol, znalecké posudky o zdravotnom stave Moniky J. nekonštatujú nespôsobilosť vnímať zmysel a účel trestného konania. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry nechcel komentovať zdravotný stav Moniky J. „Počas vyšetrovania bol k tomuto vypracovaný znalecký posudok zo strany orgánov činných v trestnom konaní. Tiež zo strany obhajoby, ktorá doložila aj znalecké posudky z iných trestných vecí,“ povedal. Bývalá štátna tajomníčka sa podľa záberov, ktoré zverejnili niektoré média, zrútila už pri príchode na súd. Viditeľne sa jej triasli ruky, plakala a nedokázala bez pomoci chodiť.

Moniku J., ktorá mala za úplatok odsúdiť Ondreja J., obvinili v kauze prevodu baru Fatima na jeseň 2020. V marci 2020 ju zadržali v rámci akcie Búrka, a potom ju obvinili aj v rámci akcie Víchrica.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jankovská prišla na súd vo veľmi zlom psychickom stave. Pojednávanie v kauze Fatima odročili

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: