eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí).
Veronika Remišová Foto: tasr

Strana Za ľudí reagovala na iniciatívu SaS: Je to pandémia neočkovaných!


SaS žiada väčšiu slobodu pre očkovaných proti ochoreniu COVID-19, navrhuje zmeny v COVID automate. Aj v čiernych okresoch je podľa predsedníčky parlamentného zdravotníckeho výboru Jany Bittó Cigánikovej (SaS) možná väčšia sloboda. Dodala, že situácia síce nie je ideálna, no pri očkovaných, ľuďoch po prekonaní ochorenia COVID-19 či pri testovaných je nižšie epidemiologické riziko. Na iniciatívu liberálov reagoval koaličný partner Za ľudí.

SaS navrhuje, aby sa umožnil vstup zaočkovaným zákazníkom do prevádzky, ktorej majiteľ je rovnako zaočkovaný. A to aj v čiernych okresoch. Rovnako strana mieni, aby boli ľudia po prekonaní ochorenia COVID-19 vnímaní na rovnakej úrovni ako zaočkovaní, aby požívali rovnaké slobody, pretože majú protilátky a teda predstavujú rovnako nižšie epidemiologické riziko.

Tvrdia, že ďalšie obmedzenia nepodporia

Strana Za ľudí, ktorej šéfuje Veronika Remišová, reagovala tým, že aktuálna vlna pandémie nového koronavírusu je „pandémiou neočkovaných“. Aj preto podľa vlastných slov na koaličnej rade presadzovala, aby zaočkovaní ani v čiernych okresoch nemuseli byť obmedzovaní. „A to aj v prípade návštev prevádzok,“ uviedlo tlačové oddelenie strany.

Za kľúčové pre Slovensko označila strana zvládnutie náporu pandémie aj po ekonomickej stránke. „Preto ďalšie obmedzenia nepodporíme.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)
  3. Robert Kaliňák na snímke z videa.
  4. Miroslav Žiak (SaS)

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Strana Za ľudí reagovala na iniciatívu SaS: Je to pandémia neočkovaných!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: