eReport.sk
Advokát Moniky Jankovskej Peter Erdös so svojou klientkou. Foto: tasr

Lipšicov zástupca sa pustil do advokáta Jankovskej. Obvinil ho z klamstva a zavádzania


Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J., ktorá čelí obžalobe v kauze Fatima, je podľa znaleckých posudkov schopná účasti na úkonoch trestného konania. Mala tiež zachované právo na obhajobu. Uviedol to zástupca špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica Ladislav Masár v reakcii na jej obhajcu Petra Erdősa. 

Jeho vyjadrenia označil Masár za nepravdivé a zavádzajúce. Poukázal na to, že bývalá štátna tajomníčka mala počas vyšetrovania v uvedenej trestnej veci plne zachované právo na obhajobu pred vyšetrovateľom, mala možnosť sa dvakrát ku stíhanému skutku vyjadriť, rovnako mala ona a aj jej obhajca zachované právo na nazeranie do vyšetrovacieho spisu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Monika Jankovská po prepustení z trenčianskej nemocnice pre obvinených v máji 2021.
  2. Advokát Marek Para po prepustení z väzby na ŠTS v Pezinku 24. apríla 2022.
  3. Ján Mazák.
  4. Robert Kaliňák na snímke z videa.

„Taktiež mala plne zachované právo na podávanie sťažností, žiadostí a návrhov, čo opakovane aj využila, pričom na všetky tieto podania bolo v súlade so zákonom a súdnou praxou reagované,“ dodal v stanovisku, ktoré TASR poskytol hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Obhajoba mala podľa neho zachované aj právo na navrhovanie dôkazov. „Je nepravdivé tvrdenie, že toto právo nemohla využiť,“ zdôraznil zástupca špeciálneho prokurátora. 

Vraj nepredložila lekársku správu

Ďalej uviedol, že boli Monike J. vyšetrovateľom poskytnuté dva samostatné termíny na štúdium vyšetrovacieho spisu. „Na týchto sa však bez riadneho ospravedlnenia nezúčastnila, rovnako ani jej obhajca,“ povedal s tým, že sa už počas vyšetrovania chcela obvinená zúčastniť na vyšetrovacích úkonoch. „Avšak súčasne sa z týchto ospravedlňovala, pritom žiadne relevantné ospravedlnenie do júna 2021 (napríklad lekársku správu) nepredložila,“ podotkol. 

Okresný súd (OS) Trnava v piatok odročil proces s Monikou J. v kauze Fatima na september pre nesplnenie zákonných procesných podmienok na jeho vykonanie. Okrem bývalej štátnej tajomníčky čelia obžalobe pre zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti bývalý šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róbert K. a Peter V. Obžalobu podal vlani v auguste prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na OS Trenčín. Na základe rozhodnutia Najvyššieho súdu SR rozhoduje tento prípad OS Trnava.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšicov zástupca sa pustil do advokáta Jankovskej. Obvinil ho z klamstva a zavádzania

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: