eReport.sk
Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva. Foto: tasr

VIDEO Energický prejav Hegera na letisku. Ficovi a Pellegrinimu odkázal: Správate sa ako ruskí agenti!

Slovensko bude silno tlačiť na to, aby sa Ukrajina stala čo najrýchlejšie členom Európskej únie a získala kandidátsky status. Po návrate z Ukrajiny to v sobotu v Bratislave vyhlásil premiér Eduard Heger (OĽANO) s tým, že vláda ponúka aj svoj reformný tím. Slovensko podľa predsedu vlády je ochotné Ukrajine pomôcť aj s opravou vojenskej techniky, ale aj s vývozom pšenice prostredníctvom vlakovej prepravy.

VIDEO Premiér Eduard Heger: Je pre nás kľúčové, aby Ukrajina zvíťazila

„Ukrajina potrebuje každého spojenca a pomoc z demokratického sveta. V Kyjeve som vyjadril aj našu podporu, pretože si uvedomujeme, že bojujú aj za nás a naše hodnoty, demokraciu a slobodu,“ vyhlásil Heger.

Premiér odmieta kritiku opozície. Myslí si, že líder parlamentného Smeru-SD Robert Fico a predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini konajú proti záujmom Slovenska a nadbiehajú Rusku.

Pre Slovensko je podľa predsedu vlády dôležité, aby malo stabilných a prosperujúcich susedov, Ukrajina však momentálne v takej situácii nie je.

VIDEO Heger o konkrétnej pomoci Slovenska Ukrajine

„Kľúčové je pre nás, aby Ukrajina vo vojne zvíťazila a stala sa našim stabilným a prosperujúcim susedom,“ podotkol premiér. Myslí si, že potom sa aj ľuďom na východnom Slovensku začne lepšie dariť a nebudú musieť cestovať za prácou. „Východné Slovensko bude potom prosperujúca časť krajiny, aj preto investujeme do vzťahov s Ukrajinou,“ skonštatoval.

FOTO Premiér pred novinármi na bratislavskom letisku pri rečnení intenzívne gestikuloval

GALÉRIA – Foto: tasr

Heger sa vyjadril aj k systému protivzdušnej obrany S-300, ktorý Slovensko dalo Ukrajine. Myslí si, že týmto darom získali Ukrajinci „dáždnik“, ktorý ochráni mnoho nevinných životov. Premiér odmieta v tejto súvislosti kritiku opozície. Myslí si, že líder parlamentného Smeru-SD Robert Fico a predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini konajú proti záujmom Slovenska a nadbiehajú Rusku. „Správajú sa ako ruskí agenti,“ vyhlásil Heger a pozval oboch politikov na Ukrajinu, aby sa išli pozrieť na následky vojny.

VIDEO Heger: Robert Fico a Peter Pellegrin idú proti záujmom Slovenskej republiky

Slovensko je momentálne zabezpečené z hľadiska obrany a bezpečnosti tak, ako nikdy v histórii.

Premiér Eduard Heger (OĽANO).

Premiér deklaruje, že Slovensko odovzdaním systému S-300 Ukrajine neohrozilo svoju bezpečnosť. „Slovensko je momentálne zabezpečené z hľadiska obrany a bezpečnosti tak, ako nikdy v histórii,“ uviedol a poukázal na prítomnosť vojakov, vojenskú techniku i konkrétne na systém protiraketovej obrany Patriot.

VIDEO Heger: Slovensko je z hľadiska ochrany zabezpečené ako nikdy predtým

Heger navštívil v piatok (8. 4.) Kyjev spoločne s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom diplomacie EÚ Josepom Borrellom. Stretol sa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ale aj ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom. Následky vojny si spoločne s európskymi partnermi šiel osobne pozrieť do mesta Buča.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Na ilustračnej snímke Eduard Heger počas cesty vlakom za ukrajinským prezidentom.
 2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
 3. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
 4. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
 5. predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
 6. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
 7. Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
 8. Zľava prezidentka Zuzana Čaputová a predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
 9. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
 10. Na snímke presun raketového systému S-300.
 11. Hlas-SD žiada predčasné voľby
 12. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
 13. Na kombosnímke zľava Eduard Heger, Zuzana Čaputová a Jaroslav Naď.
 14. Vojna sa tak skoro neskončí
 15. Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Energický prejav Hegera na letisku. Ficovi a Pellegrinimu odkázal: Správate sa ako ruskí agenti!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie