eReport.sk
Hlas-SD žiada predčasné voľby
Na kombosnímke zľava Eduard Heger a Peter Pellegrini. Foto: tasr

VIDEO Pellegrini vrátil verbálnu facku Hegerovi: Ruského agenta máš vo vlastných radoch!

Premiér Eduard Heger a minister obrany Jaroslav Naď (obaja OĽANO) si zamenili Slovensko so súkromnou firmou. V súvislosti s darovaním obranného systému S-300 Ukrajine to uviedol šéf mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Premiér podľa neho o tomto kroku dostatočne neinformoval.

Hlas žiada vládu Slovenskej republiky, aby prestala klamať svojich vlastných občanov a zverejnila, kedy a ako rozhodla o darovaní slovenského protivzdušného systému S 300 Ukrajine.

Pellegrini: Aký mal Heger mandát darovať S-300?

„Celé týždne nás vláda Slovenskej republiky, ale predovšetkým páni Heger, Naď a Matovič presviedčali, že Slovensko sa  v žiadnom prípade nezbaví systému S-300, kým zaň nemá adekvátnu náhradu náhradu. Zrazu je všetko inak a ľudia majú právo počuť vysvetlenie,“ uviedol líder Hlasu a expremiér Peter Pellegrini.

Ak pán premiér nemá rád, keď niekto označuje ľudí za amerických agentov, nech nepoužíva tie isté spôsoby.

Peter Pellegrini, líder strany Hlas-SD.

Slovensko je podľa neho demokratickou republikou, a nie súkromnou firmou, ktorú si partička amatérov riadi podľa svojej ľubovôle: „Preto sa ako slovenský občan pýtam: Kto, kedy a na základe akého mandátu rozhodol o tom, že Slovensko daruje svoj protivzdušný systém? Ako a kedy bude tento systém nahradený inými zbraňami v slovenskom vlastníctve? Prečo ste ľuďom otvorene a do očí klamali, páni Heger, Naď a Matovič?“ 

Expremiér ukázal na Igora Matoviča

Pellegrini pripomenul, že vláda ľudí stále ubezpečuje, že Slovensko nie je a nebude vo vojnovom stave. „Vláda nesedí niekde v kryte, preto ju žiadam, aby dodržiavala základné demokratické pravidlá a o svojich rozhodnutiach pravdivo informovala slovenských občanov,“ zdôraznil líder minmoparlamentnej strany a opozičný poslanec parlamentu.

Som presvedčený, že prvoradou úlohou slovenskej vlády je chrániť slovenský a európsky záujem.

Expremiér Peter Pellegrini.

Je podľa neho absolútne neprípustné, aby za iný názor na mimoriadne vážne kroky vlády označoval predseda vlády ľudí za ruských agentov a špiónov. „Ak pán premiér nemá rád, keď niekto označuje ľudí za amerických agentov, nech nepoužíva tie isté spôsoby. A ak už toľko hľadá ruských agentov, nech sa najprv pozrie na činnosť svojho ministra a predsedu Matoviča, ktorý v Rusku kupoval Sputnik bez akéhokoľvek mandátu, rokoval s človekom zo sankčných zoznamov a dodnes sa k tomuto kroku hrdo hlási,“ upozornil Peter Pellegrini. 

Pellegrini vláde pripomenul jej prvoradú úlohu

Líder Hlasu pripomenul, že strana má od začiatku vojny na Ukrajine jasný postoj a teda, že Rusko je agresor, jeho útok je neospravedlniteľný a Ukrajine musíme pomôcť. „Hlas aj jasne povedal, ako si túto pomoc predstavuje: humanitárna pomoc utečencom, humanitárna pomoc Ukrajine a vojenská pomoc buď našimi prebytkami, alebo zbraňami, za ktoré máme adekvátnu náhradu. Som presvedčený, že prvoradou úlohou slovenskej vlády je chrániť slovenský a európsky záujem. Preto sme trvali na udržaní vlastnej obranyschopnosti, preto sme upozorňovali na dopady vojny na slovenskú ekonomiku a slovenských občanov, preto sme apelovali na spoločný postup v rámci NATO a Európskej únie,“ dodal Peter Pellegrini.

VIDEO Peter Pellegrini sa ostro ohradil voči vyhláseniu Eduarda Hegera, že je ruský agent

Zdroj: fb/eReport

Premiér po návrate z Ukrajiny v sobotu skritizoval postoj opozičného Smeru-SD a Hlasu-SD. Heger si myslí, že darovaním systému S-300 získali Ukrajinci dáždnik, ktorý ochráni mnoho nevinných životov a Slovensko týmto krokom neohrozilo svoju bezpečnosť.

VIDEO Heger o konkrétnej pomoci Slovenska Ukrajine
VIDEO Heger: Robert Fico a Peter Pellegrin idú proti záujmom Slovenskej republiky

Naď v piatok (8. 4.) oznámil, že S-300 nahradí štvrtá batéria systému Patriot. Jednoznačne sa tým podľa jeho slov posilní obrana Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
  2. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  3. Sprava premiér SR Eduard Heger, (OĽaNO), podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
  5. Na snímke presun raketového systému S-300.
  6. Peter Pellegrini na snímke z videa.
  7. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  8. Na kombosnímke zľava Eduard Heger, Zuzana Čaputová a Jaroslav Naď.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini vrátil verbálnu facku Hegerovi: Ruského agenta máš vo vlastných radoch!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie