eReport.sk
Na kombosnímke zľava Eduard Heger, Zuzana Čaputová a Jaroslav Naď.
Na kombosnímke zľava Eduard Heger, Zuzana Čaputová a Jaroslav Naď. Foto: tasr

VIDEO Čo daroval Heger Ukrajine? Taraba: Techniku v hodnote šiestich špičkovo vybavených nemocníc!


Aj nezaradený poslanec Tomáš Taraba sa stavia mimoriadne kriticky k daru, ktorý Ukrajine venovala vláda Eduarda Hegera (OĽANO). Opozičný politik zverejnil reakciu na sociálnej sieti, ktorá je stručná, ale minimálne z jeho pohľadu o to jasnejšia. Taraba vychádzal z faktu, že raketový systém S-300, ktorý zo Slovenska putoval na Ukrajinu mal v čase, keď ho Slovensko od Ruskej federácie získalo, hodnotu stoviek miliónov eur. Možno teda predpokladať, že systém S-300 ani dnes nie je práve lacnou záležitosťou.

Taraba vo videu konkretizoval podľa neho aktuálnu hodnotu raketového systému, ktorého sa Slovensko nadobro, vďaka iniciatívy slovenskej vlády vzdalo. Hovorí o sume 300 až 350 miliónov dolárov. Zároveň pripomína, že Spojené štáty predčasom schválili program, podľa ktorého budú môcť na pôžičky dávať zbrane na Ukrajinu, no Slovensko, ako pripomenul, svoj raketový systém jednoducho len tak darovalo. V tejto súvislosti obrátil pozornosť na nemilý stav slovenského zdravotníctva.

Je to Heger, ktorý nás vťahuje do konfliktu s Ruskou federáciou. Dnes najväčším bezpečnostným ohrozením Slovenska je Heger a jeho vláda!

Tomáš Taraba, nezaradený poslanec NR SR.

Myslím si, že v čase, kedy slovenskí lekári sa snažia pritlačiť vládu, aby si voči nim plnila elementárne povinnosti, ktoré im vyplývajú napríklad zo zákonníka práce, kedy sú neskutočné nadčasy v zdravotníckom systéme, kedy je poddimenzovaný stav lekárov a Eduard Heger pre nich nemá žiadnu odpoveď, povedal im nech čakajú do júna, lebo sa hľadajú peniaze. Tak tento Eduard Heger oberie Slovenskú republiku o 350 miliónov len tak! Znamená to, že táto vláda sa rozhodla definitívne spáchať ekonomickú sociálnu vlastizradu na občanoch Slovenska, rozhorčene konštatoval Taraba.

Slovensko vraj v najväčšej miere financuje vojnu

Opozičný politik následne upriamil pozornosť aj na nedávne slová bývalého predsedu slovenskej vlády Mikuláša Dzurindu. Povedal (Dzurinda – pozn. red.), že celá EÚ iba doteraz dala Ukrajine pomoc vo výške jednej miliardy. Slovensko iba darovaním systému S-300 dalo vyše 300, 350 miliónov. Znamená to teda, že Slovensko patrí medzi krajiny, ktoré dnes v najväčšej miere financujú vojnu na Ukrajine a je to Heger, ktorý nás vťahuje do konfliktu s Ruskou federáciou. Dnes najväčším bezpečnostným ohrozením Slovenska je Heger a jeho vláda!“ – dôrazne odkázal Taraba to, ako aktuálnu situáciu sám vníma.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Taraba v kontexte svojich tvrdení okrem zverejneného videa na sociálnej sieti neskôr napísal: Čaputová s Hegerom darovali Ukrajine vojenskú techniku v hodnote 6 špičkovo vybavených nemocníc a zároveň tvrdia, že musíme viac zbrojiť.“

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Heger, Naď aj Čaputová to vidia inak

Heger ani minister obrany Jaroslav Naď (obaja OĽANO) si nemyslia, že darovaním systému protivzdušnej obrany S-300, by Slovenskej republike a jej občanom spôsobili nejakú škodu. Práve naopak. Tvrdia, že tu ide o záchranu životov ukrajinských civilistov, predseda vlády dokonca nedávno vyhlásil, že všetku pomoc, ktorú Ukrajine poskytneme sú významnou strategickou investíciou. V súvislosti s S-300 premiér Slovákom odkázal, že darovanie raketového systému neznamená, že Slovenská republika sa stala súčasťou ozbrojeného konfliktu na Ukrajine.

Ak je záujmom Ruska to, čo dnes vidíme v Buči, Mariupole či Boroďanke, je správne, že sme pomohli obrane Ukrajiny.

Zuzana Čaputová, prezidentka SR.

Naď zase ubezpečil, že obranyschopnosť SR je naďalej zabezpečená a v najbližších dňoch bude posilnená dodatočným systémom protiraketovej obrany zo strany našich spojencov. Pripomíname, že šéf rezortu obrany zároveň opakovane zdôrazňuje, že systém S-300, ktorý bol donedávna pilierom našej protivzdušnej obrany, je už aj tak na konci svojej životnosti. A ako Naď podčiarkuje, dať ho takpovediac do pucu by bol veľký problém, keďže napríklad náhradné diely by Slovensko muselo kupovať od Ruskej federácie. A to je predsa v súčasnej situácii jednoducho nepredstaviteľné.

A čo si myslí o takpovediac exkluzívnom dare Slovenska Ukrajine prezidentka Zuzana Čaputová? Ak tipujete, že to schvaľuje, tak tipujete správne. Teda aspoň podľa reakcie, ktorú postúpila v piatok médiám: „Systém protivzdušnej obrany chráni mestá a obce pred útokmi z neba – pred raketami, leteckými útokmi a pred bombardovaním. Ak je záujmom Ruska to, čo dnes vidíme v Buči, Mariupole či Boroďanke, je správne, že sme pomohli obrane Ukrajiny,“ vyhlásila hlava štátu v reakcii na slovenský dar Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Bidenova administratíva tlačí na očkovanie
 2. Dievča jazdí na bicykli vedľa mŕtveho tela ruského vojaka v meste Buča pri Kyjeve.
 3. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
 4. Predseda opozičnej ĽSNS Marian Kotleba.
 5. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
 6. Zuzana Čaputová
 7. Danko o krokoch vlády
 8. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
 9. Robert Fico,
 10. Na snímke presun raketového systému S-300.
 11. Hlas-SD žiada predčasné voľby

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čo daroval Heger Ukrajine? Taraba: Techniku v hodnote šiestich špičkovo vybavených nemocníc!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: