eReport.sk
Na ilustračnej snímke Eduard Heger počas cesty vlakom za ukrajinským prezidentom.
Na ilustračnej snímke Eduard Heger počas cesty vlakom za ukrajinským prezidentom. Foto: tasr

Generál Jozef Viktorín: Hegerov dar Ukrajinu nezachráni a nepomôže to ani Slovensku!

„Darovanie raketového systému S-300 Ukrajine je potrebné vysvetliť tak, aby bolo zrejmé, čo sme vlastne darovali. Ozbrojené sily Slovenskej republiky donedávna disponovali jednou protilietadlovou raketovou divíziou S-300 PMU a dvomi 3-dimenzionálnymi rádiolokátormi ST-68U,“ vyhlásil pre eReport generál Jozef Viktorín (Republika).

Slovensko darovalo Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300. Potvrdil to v piatok premiér Eduard Heger (OĽANO). Vyhlásil, že darovanie systému neznamená, že Slovenská republika (SR) sa stala súčasťou ozbrojeného konfliktu na Ukrajine. Ubezpečil tiež, že obranyschopnosť SR je naďalej zabezpečená a v najbližších dňoch bude posilnená dodatočným systémom protiraketovej obrany zo strany našich spojencov.

Naď: Ochrana a obrana Slovenska je plne zabezpečená

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) po zverejnení informácie o darovaní systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine zase vyhlásil, že ochrana a obrana Slovenska je plne zabezpečená. Argumentoval tým, že systém protivzdušnej obrany S-300, ktorý Slovensko darovalo Ukrajine, nahradí štvrtá batéria systému Patriot. Doraziť má podľa jeho slov v priebehu budúceho týždňa, pričom ju poskytnú americkí spojenci a doplní tak dve batérie systému Patriot od Nemcov a jednu od Holanďanov. Podľa Naďa všetky batérie postupne rozmiestnia tak, aby pokryli územie Slovenska a budú tu dovtedy, kým to bude potrebné.

Viktorín: Skôr nám to uškodí

Generál Viktorín však vážne spochybňuje krok vlády darovať systém S-300 Ukrajine. Podčiarkol, že to nezachráni ani Ukrajinu a nepomôže to ani Slovensku. „Skôr nám uškodí bezpečnostne a stratou autonómnej schopnosti chrániť si vzdušný priestor a kritickú infraštruktúru vlastnými prostriedkami,“ zdôraznil Viktorín.

Áno, naši predstavitelia sa tešia, že ich pochválil ich obľúbený, sám prezident Biden. Vidíte, kto je tým užitočným idiotom? A taktiež geograficky je ako prípadný vojenský cieľ bližšie Slovensko a nie USA. O tomto by mali rozmýšľať naši predstavitelia.

Jozef Viktorín.

Tvrdí, že Ukrajina vlastnila 250 kusov systému S-300, ktoré sú podľa neho prevažne vyradené z bojovej činnosti. „Takže nepredpokladám, že 251 im pomôže. Za to určite bude jedným z prioritných záujmov ruskej strany,“ varuje Viktorín.

Vládu vraj viac zaujímajú pochvaly spoza mora

Radosť vládnych elít z darovania raketového systému spája Viktorín s tým, že slovenskú vládu v tejto súvislosti chváli predovšetkým americký prezident Joe Biden. „Áno, naši predstavitelia sa tešia, že ich pochválil ich obľúbený, sám prezident Biden. Vidíte, kto je tým užitočným idiotom? A taktiež geograficky je ako prípadný vojenský cieľ bližšie Slovensko a nie USA. To si treba uvedomiť. O tomto by mali rozmýšľať naši predstavitelia. Ich však viac zaujímajú pochvaly spoza mora,“ uviedol pre eReport Viktorín.

Stovky miliónov vyhodené z okna?

Generál z opozičného hnutia Republika na záver pripomenul, že darovaný raketový systém má svoju nemalú hodnotu, o ktorú vláda podľa neho pripravila občana na Slovensku: „Ešte jeden aspekt chcem zvýrazniť. Obchodnú cenu daru, ktorá sa pohybuje na hranici 350 miliónov eur. Neobstojí, že sme to dostali v deblokáciach pri rozdelení. Do toho nerátam ceny rakiet. Čo to znamená? Že sme slovenského občana o tieto finančné prostriedky obrali. Toto tiež povedzte, pani prezidentka a pán premiér! Povedzte to občanovi, ktorý poctivo platí dane. Uvedomte si, že ste ich práve vyhodili z okna a Vaše rozhodnutie znižuje životnú úroveň hlavne tých, ktorí Vašu podporu a pomoc najviac potrebujú.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bidenova administratíva tlačí na očkovanie
  2. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
  3. Danko o krokoch vlády
  4. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
  5. Robert Fico,
  6. Na ilustračnej snímke protilietadlový raketový systém S-300.
  7. Na snímke presun raketového systému S-300.
  8. Na kombosnímke zľava Joe Biden a Boris Johnson.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Generál Jozef Viktorín: Hegerov dar Ukrajinu nezachráni a nepomôže to ani Slovensku!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php