eReport.sk
Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča.
Na snímke ľudská ruka v masovom hrobe počas 39. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v nedeľu 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buča. Foto: tasr/ap

Ruské veľvyslanectvo v Británii upozornilo: Ukrajinský nacionalistický režim pripravuje ďalšiu provokáciu!


Ruské veľvyslanectvo v Spojenom kráľovstve v sobotu uviedlo, že ukrajinský „nacionalisticrežim“ pripravuje „ďalšiu provokáciu“, v rámci ktorej bude „Rusko obvinené z údajného masakrovania civilistov v meste Irpiň“ v Kyjevskej oblasti. TASR prevzala správu od stanice Sky News.

Veľvyslanectvo odkazuje na výzvy Západu, aby bolo Rusko stíhané za vojnové zločiny, ktoré spáchali jeho sily v mestách na severe Ukrajiny, ako je Buča.

Ruskí predstavitelia tvrdia, že Západ urobí to isté aj v prípade mesta Irpiň, z ktorého ruské sily – podobne ako z Buče – už odišli smerom na juh, poznamenala Sky News.

Podľa Kyjeva a Západu existujú dôkazy, že Rusko sa v meste Buča v Kyjevskej oblasti dopustilo vojnových zločinov. Moskva tieto obvinenia popiera, pričom ich označila za „obludný falzifikát“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský premiér Boris Johnson (vľavo) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj diskutujú počas stretnutia v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.
  2. Dievča jazdí na bicykli vedľa mŕtveho tela ruského vojaka v meste Buča pri Kyjeve.
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  4. Žena v tričku pomaľovanom farbou tak, že to pripomínalo krv, drží transparent s nápisom Jeden muž = žiadne slovo počas demonštrácie v rámci Konferencie nemeckých katolíkov v juhozápadnom meste Stuttgart v piatok 27. mája 2022.
  5. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.
  6. Vojna sa tak skoro neskončí
  7. Zložia zbrane počas Vianoc?

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruské veľvyslanectvo v Británii upozornilo: Ukrajinský nacionalistický režim pripravuje ďalšiu provokáciu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne