eReport.sk
predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) gestikuluje počas tlačovej konferencie, ktorá sa konala po jeho návrate z pracovnej cesty na Ukrajine na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave v sobotu 9. apríla 2022.
Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Premiér Heger sa pochválil: Dobu kešu sme pochovali a skončila aj doba „našich“ karuselových klanov!

Finančná správa vedie úspešný zápas s daňovými únikmi. Výsledkom je lepšia finančná disciplína daňovníkov. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽANO) na sociálnej sieti v reakcii na pokles daňovej medzery v roku 2021.

„Počas návštevy Kyjeva sa ku mne totiž dostala správa, že daňová medzera DPH dosiahla vlani len 12,1 percenta a medziročne klesla o 4,7 percentuálneho bodu. Je to najlepší výsledok za posledných 17 rokov,“ napísal.

Dnes je pri správe daní kľúčová poctivosť a férový prístup k daňovníkom. Žiadni „naši“ ľudia, žiadne naše depeháčkarské podvodnícke klany.

Eduard Heger, predseda vlády SR.

„Dobu kešu sme symbolicky pochovali odsúdením daňového podvodníka Ladislava Bašternáka. A dovolím si povedať, že sa už skončila aj doba „našich“ karuselových klanov,“ uviedol ďalej v obsiahlom statuse, ktorý má aj silný politický rozmer, keďže v ňom nezabudol spomenúť ani meno expremiéra Roberta Fica (Smer-SD).

„Obrovské daňové úniky doslova drvili naše verejné financie. Zlodeji a podvodníci tu mali daňový raj. V roku 2016 došlo k zlepšeniu, ale úniky na DPH boli stále obrovské. Daňová medzera dosiahla 28,6 percenta. Samozrejme, že tieto peniaze v štátnom rozpočte chýbali, ale vo Ficovej vláde boli na prvom mieste kšefty, áno, aj vo finančnej správe, ktorej bývalé vedenie skončilo v putách. Dnes je pri správe daní kľúčová poctivosť a férový prístup k daňovníkom. Žiadni „naši“ ľudia, žiadne naše depeháčkarské podvodnícke klany,“ dodal predseda vlády za hnutie OĽANO.

Zdroj: fb/premier.sr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lekári otvorili pandorinu skrinku
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  3. Eduard Heger (OĽANO) počas tlačovky na bratislavskom letisku bezprostredne po návrate z Kyjeva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiér Heger sa pochválil: Dobu kešu sme pochovali a skončila aj doba „našich“ karuselových klanov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti