tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Protest v Kanade, foto:yt/skynews

VIDEO Desaťtisíce kamiónov smerujú do Ottawy! V Kanade prebieha obrovská protestná akcia proti opatreniam!

V Kanade v súčasnosti prebieha azda najvýraznejší a najširší protest proti pandemickým opatreniam na svete. Spúšťačom bolo obmedzenie vodičov nákladných áut na kanadských hraniciach, ktoré spustilo problémy z dodávkami potravín a ďalšieho tovaru. Konvoj 50-150 tisíc kamiónov áut smeruje do hlavného mesta Ottawa, kde majú protestujúci v pláne zablokovať ulice okolo vládnych budov.

O celej záležitosti bližšie informoval portál Příznaky transformace, ktorý na sociálnej sieti Facebook divákom poskytol online rozhovor s obyvateľkou Kanady Zuzanou. „V Kanade prebieha revolúcia, zdieľame aktuálne šokujúce informácie aj zábery. Do hlavného mesta sa zbiehajú z celej krajiny stotisíce protestujúcich a desaťtisíce nákladných áut vytvárajú stokilometrové konvoje. Pridali sa aj indiánske kmene!,“ píše sa v príspevku k videu na fanúšikovskej stránke portálu.

Zdroj: video:yt/p.dovednosti

Obrovská akcia, nazývaná aj revolučnou

Spolupracovníčka portálu Zuzana, ktorá je známa viacerými príspevkami o situácii v Kanade, sa pokúsila divákom stránky poskytnúť informácie z prvej ruky. „Deje sa tu obrovská akcia, možno aj revolučná, je to veľký protest,“ tvrdí Zuzka na začiatku rozhovoru.

Neočkovaným vodičom bol znemožnený prechod cez hranice

Celoštátnu akciu „Freedom Convoy 2022“ (slovensky Konvoj slobody 2022) spustili pandemické opatrenia kanadskej vlády, ktoré skomplikovali dodávky potravín a ďalších tovarov medzi štátmi USA a Kanada. „Vodičom kamiónov bol znemožnený prístup cez hranice, lebo neboli očkovaní a zodvihla sa obrovská vlna protestov, ktorá prerástla v túto masívnu a šialenú akciu, ktorá sa deje teraz,“ vyjadrila sa obyvateľka Kanady.

Zdroj: video:yt/skynews

Vláda od vodičov kamiónov údajne vyžaduje karanténu po vstupe do Kanady a to aj napriek tomu, že v takom prípade nemajú ako dostať na určené miesto tovar, ktorý prevážajú. „Ide o protest proti federálnemu nariadeniu vlády pre cezhraničné cestovanie zavedenému 15.1.2022. Zakázali neočkovaným šoférom prísť, museli by byť v karanténe. Narušil sa reťazec dodávok, tovarov a potravín,“ poznamenala.

150 tisíc áut a ďalších pól milióna ľudí

Na proteste sa podľa obyvateľky Kanady zúčastňuje 50 až 150 tisíc áut a kamiónov, ktoré smerujú do Ottawy. Ďalších približne 500 tisíc ľudí sa má v pláne zúčastniť priamo v hlavnom meste. Ľudia protestujú aj proti noseniu rúšok a proti očkovaniu.

Zdroj: video:yt/tireroasters

Na Facebooku bola dokonca vytvorená aj obrovská skupina „Convoy to Ottawa 2022“ s približne 650 tisíc členmi, ktorá však bola Facebookom zrušená, následne obnovená a momentálne je, zdá sa, opäť zrušená. Bola však vytvorená nová: „Convoy to Ottawa 2022 Restart“, ktorej počet členov sa už teraz blíži k počtu 300 tisíc.

Bude vás zaujímať:

  1. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
  2. Chodec kráča okolo zaparkovaného kamióna 7. februára 2022 v Ottawe.
  3. Kamión protestujúci v Ottawe,
  4. Policajti stoja počas demonštrácie proti pandemickým opatreniam na moste vedúcim do Spojených štátov

Pri pohľade na siahodlhé kolóny je teda na mieste skonštatovať, že by sa Ottawa mala pripraviť na obrovský nápor demonštrantov


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Desaťtisíce kamiónov smerujú do Ottawy! V Kanade prebieha obrovská protestná akcia proti opatreniam!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku