tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Policajti stoja počas demonštrácie proti pandemickým opatreniam na moste vedúcim do Spojených štátov
Policajti stoja počas demonštrácie proti pandemickým opatreniam na moste vedúcim do Spojených štátov. Foto: tasr

Kanadská polícia začala vypratávať demonštrantov na strategickom moste!

Kanadská polícia začala v sobotu vypratávať kľúčový most, na ktorom vodiči kamiónov protestujú proti koronavírusovým opatreniam. Úrady v hlavnom meste Ottawa sa medzitým pripravujú na ďalšie demonštrácie, ktoré by do kanadskej metropoly mali priviesť tisíce ľudí. TASR o tom informovala na základe správ prevzatých od tlačovej agentúry AFP.

Najvyšší súd provincie Ontário nariadil kamionistom ukončiť blokádu strategického mosta Ambassador Bridge, ktorý spája mesto Windsor v Kanade s Detroitom v americkom štáte Michigan. Protest prinútil veľkých výrobcov automobilov v oboch krajinách zastaviť alebo obmedziť výrobu. Washington v piatok vyzval Ottawu, aby využila svoje federálne právomoci na ukončenie blokády.

Kanadský premiér Justin Trudeau prisľúbil „čoraz silnejší policajný zásah“ a dodal, že hranice nemôžu zostať zatvorené a „tento konflikt sa musí skončiť“. Provincia Ontário, ktorá je silne závislá od automobilového priemyslu, vyhlásila výnimočný stav.

Ambassador Bridge je životne dôležitý pre americký i kanadský automobilový priemysel – prepravuje sa po ňom viac ako 25 percent tovaru vyvážaného oboma krajinami.

Kým kanadská polícia začala s vypratávaním mosta, protesty pokračovali – tam aj inde. Napriek tomu, že polícia s podporou obrnených vozidiel pomaly postupovala na most, desiatky demonštrantov naďalej blokovali cestu.

 „Vymáhanie zákona pokračuje. Jednotlivci, ktorí sa nachádzajú v zóne demonštrácie, budú zatknutí. Ľuďom odporúčame, aby oblasť okamžite opustili,“ varovala windsorská polícia. Demonštranti boli varovaní, že ak budú naďalej brániť premávke, môžu čeliť vysokým pokutám, väzeniu a strate vodičského preukazu.

Ambassador Bridge je životne dôležitý pre americký i kanadský automobilový priemysel – prepravuje sa po ňom viac ako 25 percent tovaru vyvážaného oboma krajinami. Ďalšie dva hraničné priechody medzi Kanadou a USA zostávajú stále blokované protestmi – jeden v provincii Manitoba, druhý v provincii Alberta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kamión protestujúci v Ottawe,
  2. Policajt odkláňa kamiónovú dopravu pred diaľničným hraničným priechodom Brodské – Břeclav v súvislosti so štrajkom autodopravcov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kanadská polícia začala vypratávať demonštrantov na strategickom moste!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku