tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kamión protestujúci v Ottawe,
Kamión protestujúci v Ottawe. foto:tasr/afp

Kanadský premiér vyzýva kamionistov: Protest v Ottawe musíte ukončiť!

Kanadský premiér Justin Trudeau žiadal v pondelok ukončenie protestov proti pandemickým opatreniam a očkovaniu, ktoré zorganizovali vodiči nákladných áut a ktoré paralyzovali kanadskú metropolu Ottawa, informovala v utorok agentúra AFP.

„Musí sa to skončiť,“ uviedol Trudeau počas diskusie v parlamente, do ktorého sa vrátil po týždni izolácie. Tú musel absolvovať pre pozitívny výsledok testu na koronavírus. Kanadský premiér zároveň prisľúbil vládnu pomoc „s akýmikoľvek zdrojmi, ktoré provincia, či mesto potrebujú“.

Podľa Trudeaua je pandémia koronavírusu nepríjemná pre všetkých Kanaďanov. „Kanaďania však vedia, že na to, aby sme sa cez ňu dostali, musíme naďalej naslúchať vede a mať jeden v druhom oporu,“ uviedol Trudeau. Starosta Ottawy Jim Watson ešte skôr v pondelok požiadal kanadskú vládu, aby mestu poslala na pomoc dodatočných 1800 príslušníkov polície a vymenovala sprostredkovateľa, ktorý bude vyjednávať s demonštrantmi „o ukončení tohto obliehania“.

Strpčujú život miestnych obyvateľov

Protesty strpčujú život miestnych obyvateľov neprestajným trúbením a naftovými výparmi, píše AFP. Watson v nedeľu v reakcii na pretrvávajúce demonštrácie vyhlásil v meste stav núdze. Podľa úradov sa počas tohto víkendu znížil počet kamiónov na demonštrácii v Ottawe na tisíc. Týždeň predtým ich bolo údajne trojnásobne viac. Demonštrantov bolo cez víkend už iba 5000, pričom predchádzajúci víkend ich ešte bolo dva- až trikrát viac.

Bude vás zaujímať:

  1. Kamión protestujúci v Ottawe,
  2. Policajti stoja počas demonštrácie proti pandemickým opatreniam na moste vedúcim do Spojených štátov
  3. Kanadský premiér Justin Trudeau

Protestná akcia v Ottawe sa začala koncom januára príchodom stoviek kamiónov. Tento tzv. Konvoj slobody (Freedom Convoy) a jeho stúpenci sa „utáborili“ neďaleko kanadského parlamentu a vyhlasujú, že budú protestovať, pokým nebudú pandemické obmedzenia zrušené. Protesty pôvodne podnietila požiadavka kanadských úradov na očkovanie kamionistov vracajúcich sa z USA.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kanadský premiér vyzýva kamionistov: Protest v Ottawe musíte ukončiť!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku