eReport.sk
Protest pred prezidentským, foto:tasr

VIDEO Blaha sa rozpísal o včerajšom proteste: Jeden z najkrajších, aký som kedy zažil!

Opozičnému Smeru-SD sa včera podarilo niečo, čo by ešte pred pár rokmi určite nikto nepredpokladal – zaplniť Hodžovo námestie v Bratislave. Protest bol namierený proti obrannej dohode s USA, proti eskalácii konfliktu na Ukrajine, proti zdražovaniu a v neposlednom rade zaznievala aj požiadavka opozičných strán a občanov na predčasné voľby. A podľa vyjadrení podpredsedu Smeru Ľuboša Blahu sa zdá, že sú so svojou aktivitou sociálni demokrati spokojní. Vláda sa však k obsahu protestu nevyjadruje a preto je otázne, či si z požiadaviek občanov niečo zobrala k srdcu.

„Včerajší protest bol jeden z najkrajších, aký som kedy zažil – volali sme po mieri, volali sme po národnej slobode,“ uviedol na sociálnej sieti Facebook Blaha.

Veľké množstvo mladých ľudí

Smer bol v minulosti známy hlavne podporou zo strany staršej generácie. Pri pohľade na ľudí, ktorí sa na proteste zúčastnili, sa však dá skonštatovať určitý posun aj smerom k mladšej generácii.

Zdroj: video:yt/eReport

„Rád by som zároveň vyzdvihol, koľko bolo včera na proteste mladých ľudí. Stredoškoláci, vysokoškoláci, mladí chalani a dievčatá. Nechcú tu americké vojská, nechcú tu základne. Obracia sa to. Už aj mladí ľudia chápu. Už aj tí sa búria proti americkému vymývaniu mozgov. Búria sa proti liberalizmu a americkej prázdnote. Už aj Bratislava má toho plné zuby,“ tvrdí Blaha.

Ľudia sa zúčastnili osobne, aj cez sociálne siete

Jeden z najbližších Ficových spolupracovníkov pripomenul, že na proteste sa nemali ľudia možnosť zúčastniť len osobne, ale aj online, čo využili ďalšie tisíce občanov. Protest bol totižto vysielaný na viacerých známych fanúšikovských stránkach a živé vysielanie ste si mohli pozrieť aj vďaka našej redakcii. „Ďakujem všetkým, čo prišli, aj tým, ktorí nás sledovali cez sociálne siete – vyslali sme včera jasný odkaz zapredanej vláde aj krvilačnej americkej ambasáde. Nikdy proti Rusku,“ skonštatoval Blaha.

Bude vás zaujímať:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022.
  2. Igor Matovič a Anna Belousovová.
  3. Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas prejavu na klimatickom summite COP26 v Glasgowe

Spomenul aj Čaputovej pobyt v Dubaji

Blaha si pri svojom hodnotení včerajšieho večera neodpustil útok na hlavu štátu Zuzanu Čaputovú, ktorú kriticky prirovnával k chorvátskemu prezidentovi, ktorý sa vyjadril, že v prípade eskalácie konfliktu na Ukrajine Chorvátsko stiahne svojich vojakov. „V Chorvátsku majú skutočného svojprávneho prezidenta, ktorý Američanom odkázal, že chorvátski vojaci nebudú nikdy viesť vojny proti bratskému Rusku. My na Slovensku nemáme prezidentku, ale hovorkyňu americkej ambasády. Deň dozadu strašila národ, že bude vojna a deň na to sa išla čvachtať do mora do Dubaja. Veliteľka ozbrojených síl – na pláži s Ďurom. Tlieskam,“ ironicky poznamenal poslanec.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Blaha sa rozpísal o včerajšom proteste: Jeden z najkrajších, aký som kedy zažil!

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php