eReport.sk
Foto: tasr

ZMOS organizuje protest pred Úradom vlády: Už nebudeme ticho, píše starosta

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) organizuje dnes o 11:00 protest pred Úradom vlády Slovenskej republiky. Dôvodom majú byť viaceré zásadné problémy, ktoré mestá a obce trápia.

Ako informoval Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska, protest je naplánovaný na 11. hodinu. Za každé regionálne združenie, ktorých je spolu 61, prídu štyria členovia.

O protestnom zhromaždení rozhodlo predsedníctvo ZMOS. Pred úradom vlády chce samospráva predstaviť konkrétne požiadavky miest a obcí vo vzťahu k vláde a parlamentu. „Napriek zložitej epidemiologickej situácii ale z dôvodu dlhodobej neprínosnej komunikácie je to jediná možnosť, ako vstúpiť do procesov prijímania zákonov,“ tvrdí ZMOS.

Podporia ich aj opoziční politici

Podporu ZMOSU prídu vyjadriť aj opoziční poslanci mimoparlamentnej strany Hlas-SD a takisto predstavitelia strany Smer. Člen Hlasu Branislav Becík napísal na svojom facebookovom profile zverejnil status so slovami: „Už, nebudeme ticho!“

Foto: fb/b.becik

Najvážnejšie problémy a dopady zákonov na mestá a obce

ZMOS pred začatím protestu zverejnilo aj zoznam najvážnejších problémov a dopadov zákonov na mestá a obce. Pripravované novely zákona aktuálnej vlády predstavujú pre samosprávy viacero problémov. Medzi najkritickejšie oblasti patrí napríklad novela stavebného zákona či zmena financovania verejných škôl a školských zariadení.

„Financovanie neverejných škôl bolo parlamentom schválené v čase, kedy ešte nebolo ani ukončené medzirezortné pripomienkové konanie. Parlament tak odignoroval zásadné výhrady ZMOS, samosprávnych krajov, ministerstva vnútra či ministerstva financií,“ uvádza Združenie miest a obcí Slovenska.

Bude vás zaujímať:

  1. Protest ZMOSU


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ZMOS organizuje protest pred Úradom vlády: Už nebudeme ticho, píše starosta

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti