tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Nemecko, foto:tasr/ap

V Nemecku desaťtisíce ľudí opäť demonštrovali proti opatreniam súvisiacim s pandémiou

Množstvo ľudí opäť vyšlo v pondelok večer do ulíc vo viacerých nemeckých mestách v súvislosti s opatreniami proti pandémii koronavírusu zavedenými spolkovou vládou i krajinskými kabinetmi. Informovala o tom agentúra DPA.

Podľa prvých informácií polície boli demonštrácie z väčšej časti pokojné. V spolkovej krajine Durínsko vyšlo do ulíc dovedna zhruba 23.000 ľudí, uviedla polícia. V durínskych mestách Gera, Gotha a Altenburg protestovalo približne 2000 ľudí. Protestné zhromaždenia boli zamerané proti politike protipandemických opatrení i proti odporcom týchto opatrení, píše DPA.

Polícia nasadila slzný plyn

Väčšie incidenty podľa polície hlásené spočiatku neboli, len v meste Jena nasadili slzotvorný sprej na zablokovanie pochodu demonštrantov. V Durínsku sa dovedna uskutočnilo 93 zhromaždení, pričom väčšina z nich nebola zaregistrovaná. V spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko proti opatreniam spojeným s koronavírusom demonštrovalo približne 8000 ľudí, čo je o niečo menej než pred týždňom, píše DPA. Polícia tu dohliadala na priebeh zhromaždení v 25 mestách.

Na takmer všetkých protestných akciách bolo najviac kritizované povinné očkovanie ľudí zamestnaných v zdravotníckych profesiách i možná všeobecná povinná vakcinácia proti koronavírusu. „Pracujeme srdcom, nie povinným očkovaním,“ bolo napísané na jednom z transparentov v meste Neubrandenburg. V mnohých nemeckých mestách sa naopak konali aj protidemonštrácie.

Zhromaždenie v Magdeburgu rozpustila polícia

Demonštrovalo sa aj v Sasku-Anhaltsku. Na protestnom pochode  v Halle sa podľa polície zúčastnilo zhruba 3000 ľudí. V Magdeburgu policajti rozpustili zhromaždenie približne 850 demonštrantov. V juhozápadnej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko sa na protestných zhromaždeniach takisto zišli tisícky ľudí. Len v meste Pforzheim informovala polícia o zhruba 2500 demonštrantoch.

Bude vás zaujímať:

V Bavorsku protestovalo zhruba 10.000 ľudí v desiatkach miest vrátane Norimbergu, kde proti opatreniam demonštrovalo 4500 ľudí. Tisícky ľudí vyšli do ulíc aj v Sasku. Len v okresoch Görlitz a Bautzen ich bolo dovedna približne 13 900, uviedla polícia. 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Nemecku desaťtisíce ľudí opäť demonštrovali proti opatreniam súvisiacim s pandémiou

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku