eReport.sk
Protest v Kanade, foto:yt/skynews

VIDEO Masívne protesty v Kanade: Tisíce ľudí vyšli do ulíc proti vláde a pandemickým opatreniam!

Tisíce ľudí demonštrovali v sobotu vo viacerých kanadských mestách vrátane Toronta, informovala agentúra Reuters, s tým, že tieto pokojné, ale hlučné protesty proti povinnému očkovaniu sa šíria z hlavného mesta Ottawa.

Séria demonštrácií zvaná Konvoj slobody (Freedom Convoy) začala ako protest proti požiadavke kanadských úradov očkovať kamionistov prechádzajúcich cez hranice s USA, vysvetľuje Reuters. Momentálne však účastníci týchto zhromaždení protestujú proti protiepidemických opatreniam v krajine, ako aj proti vláde kanadského premiéra Justina Trudeaua.

Všetci máme plné zuby príkazov, zastrašovania, života v jednom veľkom väzení,“ povedal Robert, demonštrant v Toronte, ktorý neuviedol svoje priezvisko. „Chceme sa len vrátiť do normálu bez toho, aby sme museli dostať do žíl jed, ktorý oni volajú vakcína,“ uviedol.

Zdroj: video:yt/cbcnews

Demonštranti už osem dní blokujú centrum Ottawy. Niektorí z nich mávajú konfederačnými alebo nacistickými vlajkami a niektorí žiadajú rozpustenie kanadskej vlády. „Demonštranti v Ottawe vyjadrili svoj názor. Celá krajina počula ich stanovisko,“ povedal kanadský minister dopravy Omar Alghabra a vyzval demonštrantov, aby sa vrátili domov a svoj názor vyjadrili priamo svojim voleným predstaviteľom.

Bude vás zaujímať:

  1. Stojíme za ukrajinským ľudom
  2. Policajt odkláňa kamiónovú dopravu pred diaľničným hraničným priechodom Brodské – Břeclav v súvislosti so štrajkom autodopravcov.
  3. Su-27 Flanker, bomardér, Ukrajina
  4. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo

Polícia v Ottawe uviedla, že vzniesla obvinenia z trestných činov z nenávisti proti štyrom osobám a spoločne s americkým Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI) vyšetruje vyhrážky voči verejným činiteľom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Masívne protesty v Kanade: Tisíce ľudí vyšli do ulíc proti vláde a pandemickým opatreniam!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti