eReport.sk
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Tarabu vyrušilo, že sa píše o Ficovom synovi. Čaputovej adresoval výzvu do Dubaja

Opozičný poslanec a trojnásobný expremiér Robert Fico (Smer-SD) najnovšie čelí mediálnej kritike za to, že si jeho 28-ročný syn Michal mal kúpiť nehnuteľnosť v Bratislave. Samotný šéf Smeru zatiaľ túto informáciu nekomentoval, jeden z nezaradených poslancov, však áno. Tomáš Taraba, o ktorom je reč, to urobil tak, že sa obrátil s výzvou na prezidentku Slovenskej republiky Zuzanu Čaputovú.

„Jeho syn Michal si kúpil luxusný byt na Drotárskej ulici neďaleko Horského parku v Bratislave. Na nehnuteľnosť s rozlohou vyše sto štvorcových metrov si nebral hypotéku. Vo vychytenej lokalite stoja podobné byty státisíce eur. Mladý Fico robí v prestížnej firme, nie je však v riadiacej pozícii. Jeho otec, politik neodpovedal na otázku, ako sa jeho syn k bytu dostal,“ takto píše o kúpe nehnuteľnosti denník Sme.

Na kúpu bytu reagovala aj známa mimovládka

Novinári mienkotvorného denníka dali v tejto súvislosti priestor aj šéfke Nadácie Zastavme korupciu Zuzane Petkovej. „Bývalý premiér a predseda opozičnej strany Smer Robert Fico by mal vysvetliť, odkiaľ jeho mladý syn vzal peniaze na to, aby si bez hypotéky kúpil byt v takej luxusnej štvrti,“ reagovala Petková.

Taraba si spomenul na svoj horúci status

Opozičný poslanec Tomáš Taraba, ktorý politicky so Smerom spolupracuje – či už pri organizovaní protestov, alebo iniciovaní mimoriadnych schôdzí na vyslovenie nedôvery členom súčasnej vlády – však situáciu vidí inak. Spomenul si na prezidentku a to, ako hlava štátu ostro kritizovala, že zverejnil status o jej dcére, ktorá sa venuje modelingu.

„Vyzývam Zuzanu Čaputovu do Dubaja, aby sa zastala Ficovho syna s dodatkom, že o deťoch politikov sa nemôže písať. Vlastne zabudol som, toto sa týka opozičného politika, tak nič, tam tá jemnocitnosť neplatí,“ odkázal najvyššej ústavnej činiteľke, ktorá sa aktuálne nachádza na výstave EXPO v v Spojených arabských emirátoch.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Poslanec vlani 19. októbra zverejnil status s fotografiou dcéry Zuzany Čaputovej, ktorú komentoval slovami: „Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.“ Vzápätí sa strhla poriadna mediálna víchrica, ktorý Taraba označil za lynč na svoju osobu. A prezidentka mu vtedy odkázala na sociálnej sieti toto: „Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tarabu vyrušilo, že sa píše o Ficovom synovi. Čaputovej adresoval výzvu do Dubaja

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti