eReport.sk
Je Naď viac ako Ústava SR?
Na videosnímke zľava Jaroslav Naď a ruský minister obrany Olexij Reznikov. Zdroj: fb/jaronadpublic

Ukrajinskí pašeráci robia svoju robotu dobre. Zbrane sú už v rukách európskych zločincov

22. júla Europol vydal vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že „šírenie strelných zbraní a výbušnín na Ukrajine by mohlo viesť k nárastu zbraní a munície, ktoré sa do EÚ pašujú prostredníctvom zavedených pašeráckych trás alebo online platforiem.“ Zbrane sa už našli vo Fínsku, Dánsku i Holandsku.

Mohlo by vás zaujímať

 1. KĽDR je podľa Bidena
 2. V ochrannej lehote
 3. Bývalý dánsky premiér Anders Fogh Rasmussen na snímke s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.
 4. Fiala hlási pomoc pre Ukrajinu
 5. Ceny elektriny i plynu sa môžu na budúci rok zvýšiť
 6. Kamala Harrisová, viceprezidentka USA
 7. Prezident Južnej Kóree Yoon Suk-Yeol
 8. Stíhačky Kyjevu nepošleme
 9. Americkým vojnám Charta OSN neprekáža?
 10. Stop - Ilustračné foto
 11. Ilustračné foto
 12. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
 13. Jeffrey D. Sachs., ekonóm, publicista,
 14. Holandský europoslanec Rob Roos - snímka upravená PZ SR
 15. Priority Únie sa nemenia

„Vysoká dostupnosť zbraní počas práve prebiehajúceho konfliktu bude mať za následok šírenie nelegálnych zbraní v post-konfliktnom období. Ono to príde, o tom nepochybujem. Zločinci sa na to zameriavajú už teraz,“ uviedol nedávno aj šéf Interpolu – najväčšej medzinárodnej policajnej organizácie na svete so sídlom vo francúzskom Lyone.

Fínske vyšetrovanie

Fínsko doteraz poslalo na Ukrajinu deväť zásielok vojenského materiálu, posledná dodávka sa uskutočnila v druhom októbrovom týždni. Obsah všetkých zásielok nebol odhalený kvôli obavám o bezpečnosť samotného Fínska. Je známe, že pomoc zahŕňala najmenej 2 500 pušiek a 150 000 nábojov.

„Trasy z Ukrajiny do Fínska na pašovanie zbraní boli vytvorené.“

Christer Ahlgren,detektív superintendant z NBI

Superintendant dodal, že zbrane sa vo Fínsku nachádzajú v rukách zločineckých skupín. Zbrane zo Západu, určené pre Ukrajinu, sa objavili i v Dánsku, Śvédsku a Holandsku. Možno práve preto zbraní na Ukrajine nikdy nie je dosť.

Amerika

O tom, že zbrane končia na čiernom európskom trhu písal aj denník Financial Times, „Všetky tieto zbrane prídu na juh Poľska, dopravia sa k hraniciam a potom sa naložia na vozidlá, ktoré s nimi prejdú hranice: na nákladné autá, do dodávok, niekedy aj osobných aut… A od tohto momentu nevieme nič o ich polohe a nemáme tušenie, kam idú, kde sa používajú alebo dokonca, či zostávajú v krajine,“ uviedli v júli nemenovaní predstavitelia Západu pre tento denník.

V júli americká veľvyslankyňa Bonnie Denise Jenkinsová pre médiá uviedla, že to, koľko pomoci takto končí, je predmetom úvah, administratíva Joe Bidena však dôveruje Zelenského vláde. 

Vláda Ukrajiny v auguste uviedla, že do Kyjeva na dlhodobé monitorovanie zbraní pricestoval pridelenec obrany USA, brigádny generál Garrick M. Harmon.

Propaganda

Jurij Sak, poradca ukrajinského ministra obrany, tvrdí, že akýkoľvek pohyb zbraní na Ukrajinu alebo z nej, je veľmi pozorne monitorovaný a kontrolovaný Ukrajinou.

„Informácie o tom, že Ukrajina sa stáva hlavným centrom pašovania zbraní, nezodpovedajú realite. Tí, ktorí to tvrdia, by mohli byť súčasťou ruskej informačnej vojny s cieľom odradiť medzinárodných partnerov od poskytovania zbraní Ukrajine, ktoré sú potrebné pre naše víťazstvo.“

Jurij Sak, poradca ukrajinského ministra obrany,

Otázne teda je, či poradca ukrajinského ministra obrany považuje za ruských dezinformátorov i šéfa Interpolu a Europolu. A tiež fínskych vyšetrovateľov. I americkú veľvyslankyňu, či Kielsky inštitút.

Zdroj: euractiv, FT, Politico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinskí pašeráci robia svoju robotu dobre. Zbrane sú už v rukách európskych zločincov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php