eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: tasr/AP

Rádio Devín si 17. novembra uctí obete totality u nás. Benefičným koncertom pre Ukrajinu

Rádio Devín pripravuje Benefičný koncert s názvom Rádio Devín proti násiliu. Koncert sa uskutoční 17. novembra o 17.00 h vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave. V priamom prenose ho odvysiela Rádio Devín a dostupný bude aj na webe RTVS. TASR o tom informoval PR manažér RTVS Stanislav Čačko.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lavrov prirovnal kroky USA k Hitlerovi
  2. Ruský prezident Vladimir Putin
  3. Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó
  4. generál viktorín prestaňte klamať

Rádio Devín oslavuje 50. výročie začiatku svojho vysielania. K tomuto výročiu pripravilo množstvo programov, relácií, rozhovorov, dokumentov, ktorými si svoje prvé vysielanie pripomína. Od 24. februára 2022 však má v umeleckom rádiu priestor aj podpora ľudí na Ukrajine.

Hostia

V programe počas koncertu vystúpia Lucia Vráblicová, Vladimír Jedľovský, Zuzana Mojžišová, Miki Skuta, Stano Palúch, Rasťo Andris, Soňa Horňáková, Mária Gavalová, Tomáš Boroš, Ivan Šiller, Matúš Wiedermann, Imrich Szabo, Detský zbor Superar aj Detský a dievčenský zbor Slovenského rozhlasu.

Ceníme si, že s Rádiom Devín spolupracuje viacero renomovaných umelcov. A tiež to, že ide o profesionálov s výrazným etickým presahom, ktorí prichádzajú s ponukou podieľať sa na dobrej veci. Len tak sa môžeme púšťať do podujatí v intenciách benefičného koncertu Rádio Devín proti násiliu.“

Zuzana Belková, intendantka Rádia Devín

Súčasťou benefičného koncertu je aj možnosť zapojenia sa do verejnej zbierky organizácie Človek v ohrození.

My v organizácii pomáhame, pretože je to základný princíp solidarity. Nie všetci majú to šťastie narodiť sa vstrednej vrstve, vrodine srovnakými možnosťami realizovať svoj potenciál, alebo ich postihla prírodná katastrofa či vojna. Každý človek, ktorý nás podporí, sa týmto stane súčasťou konania dobra. Pomáhate nám pomáhať ďalej,povedala Andrea Najvirtová, riaditeľka neziskovej organizácie Človek v ohrození.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rádio Devín si 17. novembra uctí obete totality u nás. Benefičným koncertom pre Ukrajinu

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti