eReport.sk
Jeffrey D. Sachs., ekonóm, publicista,
Jeffrey D. Sachs, Zdroj: jeffsachs.org

VIDEO Jeffrey Sachs: Taiwan je pre Američanov druhá Ukrajina. Tu nejde o demokraciu, ale o moc!

Známy americký ekonóm, publicista, ktorý v súčasnosti vedie Earth Institute pri Columbijskej univerzite a roky pôsobil ako poradca OSN, najmä v otázkach pomoci krajinám tretieho sveta, opäť reaguje na aktuálnu geopolitickú situáciu. Je odborníkom na geopolitiku a získal viacero ocenení. Je však aj „persona non grata,“ pre svoje postoje ohľadom pandémie Covidu, vojne na Ukrajine a politiky svojej krajiny.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Ukrajina vojak
 2. Rokovanie medzi Amerikou a Čínou na Bali
 3. zbraňami k mieru!
 4. Americký prezident Joe Biden
 5. Biden syn Hunter v poriadnych problémoch
 6. Na archívnej snímke z 13. decembra 2013 David DePape.
 7. Stíhačky Kyjevu nepošleme
 8. Nie je na čo čakať!
 9. Je Naď viac ako Ústava SR?
 10. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
 11. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane

Sachs sa dlhodobo vyjadruje, že za vojnu na Ukrajine môže Amerika. Často pripomína, že Bidenova administratíva sa ničím nelíši od svojich predchodcov, ktorí majú na svedomí vojnu v Srbsku, Afganistane, Iraku, Sýrii a Líbyi.

Pre ChinaDaily napríklad uviedol, že Spojené štáty sú „posadnuté bojom proti krajinám, ktoré by ich mohli ohroziť.“ Aktuálne je pre USA najväčšou geopolitickou hrozbou Rusko a Čína. Aj preto podľa Jeffreyho Sachsa, spravila Amerika všetko preto, aby vojna na Ukrajine vznikla Podobný plán je vraj už „nachystaný,“ aj pre Čínu a Taiwan…

Demokracia

Profesor Sachs počas minulého týždňa vystúpil v čínskej televízii. Je vskutku zaujímavé, že kým v krajine „demokracie a slobody,“ ho americké televízie vypínajú uprostred rozhovoru, v Ćíne ho nechajú hovoriť..

V rozhovore varoval, že práve v tejto chvíli sa snaží americká moc o konflikt s Čínou.

Do tohto konfliktu sa pritom snaží Amerika zatiahnuť aj Európu. Nejde pritom o „presadzovanie demokracie,“ či zlepšenie ľudských práv. Ide o to, o čo po stáročia – o moc a financie. Aj preto Pelosiová navštívila Taiwan. A po nej aj niektorí členovia Kongresu. Aj preto provokácie.

„Namiesto toho, aby sme sa tešili z pokrokov Číny a jej napredovania, snažíme sa o vojnu s ňou. Pretože jej tento úspech neprajeme, ale závidíme. Nejde tu o boj o hodnoty demokracie. Ide len a moc a peniaze.“

Jeffrey Sachs, americký ekonóm

Jeffrey Sachs sa ešte v lete vyjadril, že vojna na Ukrajine sa neskončí porážkou Putina. Ukončiť ju môže len NATO. Nie zbraňami, ale zárukou pre Rusko, že sa Aliancia nebude rozširovať o Ukrajinu. Teda budú platiť dohody, ktoré platili doteraz. Teda, kým sa niekto nerozhodol ich zmeniť.

Zdroj: youtube.com/theclimatefood

„Ale neskončí sa, drahí priatelia, porážkou (ruského prezidenta) Vladimíra Putina. A to bez ohľadu na to, koľkokrát túto absurdnosť povedia západní politici vrátane amerického prezidenta Joea Bidena.“

Jeffrey Sachs, odborník na geopolitiku

Tak ako na pandémiu, či americké vojny, i na sabotáž NS 1 a NS2 má Sachs svoj vlastný názor. Keď v programe americkej televíznej stanice zahlásil: „Stavím sa, že to bola akcia USA – možno USA a Poľska,“ vysielanie bolo prerušené.

Zdroj: youtube.com/moments-rainbow

Odborník, ktorý pracuje aj ako poradca generálneho tajomníka OSN Antonia Guterresa, tak už zrejme v krajine, ktorá je „kolískou demokracie,“ vítaný v reláciách nebude. Zdá sa, že trend akejsi „novej,“ demokracie, ktorá je založená na cenzúre iných názorov, čím sa z nej de facto stáva totalita, sa z Ameriky šíri už aj k nám.

Zdroj: ChinaDaily, CCTN, youtube, jeffsachs.org

 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Jeffrey Sachs: Taiwan je pre Američanov druhá Ukrajina. Tu nejde o demokraciu, ale o moc!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php