eReport.sk
Priority Únie sa nemenia
Český premiér Petr Fiala a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj:tasr/ap

Zelenskyj udelil českému premiérovi vyznamenanie. Fiala: Som nesmierne dojatý!

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj udelil českému premiérovi Petrovi Fialovi štátne vyznamenanie za mimoriadny prínos k rozvoju ukrajinsko-českej spolupráce. Odovzdal mu ho v pondelok počas návštevy českej vlády v Kyjeve.

Vyznamenanie českého premiéra

Prezident Zelenskyj ocenil Fialu Rádom kniežaťa Jaroslava Múdreho 1. stupňa za mimoriadny osobný prínos k rozvoju ukrajinsko-českej medzištátnej spolupráce a podporu nezávislosti a územnej celistvosti Ukrajiny.

Dojatý Fiala

„Som nesmierne dojatý. Túto poctu si vážim a chápem ju ako ocenenie českému ľudu, Českej republike a tomu, akej veľkej podpore sa u nás Ukrajina teší,“ povedal Fiala s tým, že si váži ocenenie práve od Zelenského, ktorý podľa neho statočne čelí ruskému agresorovi.

„Odkedy som tu bol naposledy, sa zmenilo množstvo vecí, ale to, čo zostalo, je hrdinstvo ukrajinského ľudu a tiež odhodlanie demokratického sveta pomôcť Ukrajine brániť územie, slobodu,“

povedal český premiér.

Ukrajinský prezident ocenil príchod českých ministrov do Kyjeva v čase ruského ostreľovania. S Fialom rokovali aj o obnove Ukrajiny, pričom sa poďakoval Česku, že bude mať patronát nad obnovou Dnepropetrovskej oblasti. Dodal, že Česko je už teraz pripravené spolupracovať na obnove niektorých objektov, ktoré boli zničené Rusmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajina víta návrh Leyenovej na vytvorenie osobitného tribunálu, ktorý má trestať predstaviteľov Ruska
  2. Ilustračné foto
  3. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  4. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
  5. Slovensko prišlo o výnimočného športovca
  6. Scholz ustúpil Kyjevu
  7. Je Naď viac ako Ústava SR?
  8. Marian Jurečka, český minister na kombosnímke s Ľubomírom Jahnátkom a Sándorom Fazekasom

„Hovorili sme aj o tom, že by sa Česko zapojilo do našich projektov opráv bojovej techniky. To poskytne Česku nové pracovné miesta a rôzne nové technologické príležitosti,“ spresnil ukrajinský prezident.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj udelil českému premiérovi vyznamenanie. Fiala: Som nesmierne dojatý!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php