eReport.sk
Fiala hlási pomoc pre Ukrajinu
Český premiér Petr Fiala. Foto: tasr/ap

Fiala po návrate z Kyjeva: Je potrebné zvážiť ďalšie sankcie voči Bielorusku!

Český premiér Petr Fiala po návrate z návštevy Ukrajiny uviedol, že je potrebné zvážiť ďalšie sankcie nielen voči Rusku, ale aj voči Bielorusku. Minsk totiž Moskve podľa jeho slov pomáha čo sa týka vojenskej ofenzívy voči Kyjevu a uľahčuje mu tak situáciu. TASR informuje na základe utorkovej správy servera Novinky.cz.

„Rusko je potrebné dostávať do stále väčšej izolácie,“

zdôraznil Fiala s tým, že Moskva svoju politiku nezmierňuje, ale, naopak, pritvrdzuje.

V tejto súvislosti poznamenal, že napriek tomu, že isté sankcie voči Minsku sú už v platnosti, „nie je možné, aby Rusko utekalo zo sankcií prostredníctvom Bieloruska“.

Útoky z Bieloruska

„Je potrebné si uvedomiť, že útoky na Ukrajinu prebiehajú z bieloruského vzdušného priestoru, Bielorusko dodáva Rusku zbrane, a majú i úzko prepojenú ekonomiku,“ vysvetlil minister zahraničných vecí Jan Lipavský.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Ilustračné foto
 2. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
 3. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky
 4. Hovorili spolu aj o Ukrajine
 5. Nemecko to zatiaľ odmieta
 6. Pripravte sa na zdražovanie nafty
 7. Závažné obvinenie
 8. Dočasný koridor otvorený.
 9. Na ilustračnej snímke potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori.
 10. Štefan Kuffa a Tomáš Taraba
 11. Scholz ustúpil Kyjevu
 12. Je Naď viac ako Ústava SR?

Česká vláda mala v pondelok v Kyjeve spoločné rokovanie s ukrajinskou vládou. Fiala a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podpísali deklaráciu o euroatlantickej budúcnosti Ukrajiny. Fiala poznamenal, že Ukrajina by mala mať jasnú perspektívu vstupu do NATO a EÚ.

Fiala hovorí o záujme spolupracovať s Ukrajinou

Český premiér po návrate povedal, že jeho krajina má záujem s Ukrajinou spolupracovať hlavne v oblasti obrany, dopravy a energetiky. Ukrajinskí predstavitelia podľa jeho slov prisľúbili, že pre české firmy, ktoré by chceli na Ukrajine pôsobiť, vytvoria dobré podmienky. Dodal, že ČR sa v tejto záležitosti zaujíma najmä o Dnepropetrovskú oblasť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fiala po návrate z Kyjeva: Je potrebné zvážiť ďalšie sankcie voči Bielorusku!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php