eReport.sk
(AP Photo/Vadim Ghirda)

Ukrajina: Úrady oznámili obmedzenia dodávky elektriny pre sedem oblastí

Ukrajinská štátna energetická spoločnosť Ukrenergo v sobotu oznámila dodatočné obmedzenia dodávok elektrickej energie v Kyjeve a ďalších šiestich oblastiach na Ukrajine. Reaguje tak na výpadky spôsobené útokmi Ruska na energetickú infraštruktúru.

„Riadiace stredisko Ukrenergo bolo nútené zaviesť dodatočné obmedzenia vo forme núdzových zastavení prevádzky pre všetky kategórie odberateľov,“ uviedla táto spoločnosť vo vyhlásení. Obmedzenia zasiahnu hlavné mesto Kyjev a Černihivskú, Čerkaskú, Žytomyrskú, Sumskú, Charkovskú a Poltavskú oblasť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dodržiavali zákon?
  2. Americkým vojnám Charta OSN neprekáža?
  3. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  4. Dmitrij Medvedev na archívnej snímke z júna 2019.
  5. Neefektívne a zbytočné sankcie?
  6. Británia o nedostatku ruskej munície
  7. Veľkorysá Únia
  8. Zjavne je z čoho
  9. Dobré správy

Ukrenergo už predtým v sobotu ohlásila plánované výpadky v týchto oblastiach, ktorých príčinou sú útoky Ruska na energetickú infraštruktúru, píše AP. Neskôr však táto spoločnosť (Ukrenergo) uviedla, že tieto opatrenia nie sú dostatočné a oznámila ďalšie.

Ruské sily útočia na ruské mestá a dediny raketami a dronmi, čím poškodzujú elektrárne, zásobárne vody a ďalšiu civilnú infraštruktúru, dodáva AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina: Úrady oznámili obmedzenia dodávky elektriny pre sedem oblastí

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre