eReport.sk
Holandský europoslanec Rob Roos - snímka upravená PZ SR
Holandský europoslanec Rob Roos - snímka upravená PZ SR. Zdroj: FB PZ SR Hoaxy a Podvody

VIDEO Polícia tvrdí, že europoslanci zámerne šíria dezinformácie o vakcínach!


Potom ako nezávislý orgán EPPO začal vyšetrovanie ohľadne podozrivého smskového nákupu istej Ursuly priamo od šéfa Pfizeru, vyšli na svetlo sveta zaujímavé skutočnosti aj priamo na pôde Európskeho parlamentu. To so všimla aj naša polícia, konkrétne špecialisti zo stránky Hoaxy a Podvody a podujala sa verejnosti vysvetliť, že europoslanci len vytrhávajú vety z kontextu. Nie je isté, či si členovia tejto stránky pozreli celý dvojhodinový záznam z vypočúvania, ktorý je na platforme Youtube v angličtine. Autorka tohto textu áno a preto si dovolí tvrdiť, že nešlo o žiadne „vytrhávanie vety z kontextu.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký senátor Randal Paul
  2. testovanie
  3. Občianske združenie Za zdravú a spravodlivú spoločnosť
  4. Všetko kvôli Ukrajine
  5. Dodržiavali zákon?
  6. Všetci sme si rovní

Polícia si na paškál vzala konkrétne holandského europoslanca Roba Roosa, ktorý ako prvý zverejnil záznam z vypočutia na Covid výbore EP. Ostatných a že ich je teda veľmi veľa, nespomenula. Či preto, lebo sa o nich ešte nedozvedela, alebo preto, lebo jeden „hoaxer,“ veľa vody nenamúti, nevieme.

„Nikto nikdy netvrdil, že vakcína na 100% zaručí, že sa ochorením Covid-19 nenakazíte, ani to, že ho na nikoho neprenesiete.? Od začiatku sa prezentovala tak, že ňou zvýšite PRAVDEPODOBNOSŤ toho, že sa nenakazíte, a to sa aj potvrdilo.“

PZ SR

„Keď zástupkyňa spoločnosti Pfizer povedala na zasadnutí EP, že ich vakcína nebola testovaná na zníženie prenosu ochorenia, nepovedala nič nové. Uvedená spoločnosť od začiatku jasne tvrdila, že netestovala, či vakcíny znižujú riziko prenosu medzi už infikovanými osobami,“ uviedla ďalej policajná stránka.

Covid pasy

Aj keď teda naša polícia vedela, ako to bolo s vakcínami, od začiatku, poslanci EP zostali týmto vyjadrením zástupkyne Pfizeru viac ako zaskočení. Nielen Rob Roos sa pýta, k čomu teda slúžilo zavádzanie digitálnych Covid pasov. Tie, rovnako ako celá očkovacia kampaň, boli postavené práve na tom, že cestovať medzi krajinami môžu len zaočkované osoby, lebo u tých je istota, že nebudú prenášať vírus Covidu ďalej.

Očkovanie je sloboda

Tak znela aj kampaň u nás, ktorú propagovala prezidentka, politici, umelci, či známe osobnosti. Vychádzala práve z naratívu, že očkovanie zabraňuje šíreniu vírusu. Bolo to niečo veľmi podobné, ako keď „Matovičov modrý papierik,“ z testovania ľuďom, ktorí sa ho zúčastnili, zabezpečoval voľný pohyb do obchodov, či reštauračných zariadení( niekedy platil aj 14 dní). Očkovanie v tomto smere testovanie nahradilo.

„Tvrdenie poslanca EP, že pracovníčka spoločnosti Pfizer odhalila, že vakcíny Covid-19 neboli testované na ich vplyv na prenos, postráda dôležité súvislosti. Ním vytrhnutá veta z kontextu má za cieľ len jediné: vyrobiť senzáciu a šíriť dezinterpretácie o vakcínach, aby sa ľudia báli očkovania,“ uviedla v závere svojho postu stránka polície.

Nuž, ak máte záujem, naozaj si pozrite celý záznam na Youtube.

Zdroj: EP, Fb PZ Hoaxy a Podvody

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Polícia tvrdí, že europoslanci zámerne šíria dezinformácie o vakcínach!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: