eReport.sk
Kamala Harrisová, viceprezidentka USA
Kamala Harrisová, viceprezidentka USA. Zdroj: archna nautiyal

Harrisová chce vylúčiť Irán z Komisie v OSN: „Žiadna krajina, ktorá porušuje právo, tu nemá čo robiť!

Spojené štáty v stredu oznámili, že sa budú usilovať o vylúčenie Iránu z Komisie pre postavenie žien (CSW) v rámci OSN. Súvisí to s porušovaním práv žien a dievčat a zásahmi proti demonštrantom v Iráne. TASR o tom informuje podľa správy AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Armáda bude pripravená na protiofenzívu
  2. KĽDR je podľa Bidena
  3. zbraňami k mieru!
  4. Nie je na čo čakať!
  5. generál viktorín prestaňte klamať

Viceprezidentka USA Kamala Harrisová v stredu uviedla, že žiadna krajina, ktorá porušuje práva žien, „by nemala zohrávať úlohu v žiadnom medzinárodnom orgáne alebo orgáne OSN, ktorý má tieto práva chrániť“. Podľa nej Teherán „nie je spôsobilý“ slúžiť v CSW a jeho prítomnosť „diskredituje integritu“ jej práce.

Irán je škaredou škvrnou

Americká veľvyslankyňa pri OSN Linda Thomasová-Greenfieldová na neformálnom stretnutí Bezpečnostnej rady OSN k situácii v Iráne dodala, že členstvo Iránu „je škaredou škvrnou na dôveryhodnosti komisie“ „podľa nášho názoru (USA) nemôže obstáť.“

Tvrdé potláčanie protestov

Iránska polícia tvrdo potláča protesty, ktoré vypukli po smrti mladej Kurdky Mahsy Amíníovej. Mravnostná polícia ju zatkla 13. septembra za údajné porušenie pravidiel obliekania, vo väzbe však omdlela a po troch dňoch zomrela.

Z histórie

Komisia OSN pre postavenie žien, založená v roku 1946, zohráva vedúcu úlohu pri presadzovaní práv žien, dokumentovaní reality ich života na celom svete, vytváraní globálnych noriem na posilnenie ich postavenia a dosiahnutie rodovej rovnosti. Má 45 členov zo všetkých regiónov sveta, ktorých volí na štvorročné funkčné obdobie Hospodárska a sociálna rada OSN. Irán zastupuje ázijský región až do roku 2026.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Harrisová chce vylúčiť Irán z Komisie v OSN: „Žiadna krajina, ktorá porušuje právo, tu nemá čo robiť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti