eReport.sk
My nie sme vo vojne!
Maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: tasr/ap

Ukrajina kritizuje maďarského premiéra: Orbánov prejav bol príkladom propagandy Kremľa!

Prejav predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána o údajnej neúčinnosti sankcií voči Rusku, ktorý predniesol v sobotu na letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad, bol klasickým príkladom ruskej propagandy. Podľa statusu zverejneného na účte veľvyslanectva Ukrajiny v Maďarsku to vyhlásil hovorca ukrajinskej diplomacie Oleh Nikolenko, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Ostrá kritika Orbána

„Sankcie sú účinné, výrazne znížili akcieschopnosť ruskej vojenskej mašinérie voči Ukrajine,“ napísal Nikolenko. Ak by sankcie neboli účinné, Kremeľ by nevenoval obrovské finančné prostriedky na diskreditáciu krajín, ktoré sankcie na Rusko uvalili, dodal. „Európa je v kríze nie kvôli sankciám, ale kvôli ruskej hybridnej vojne,“ konštatoval hovorca, podľa ktorého Moskva útočí na Ukrajinu raketami a na Európu cenami plynu.

Ruská propaganda či skutočná realita?

Orbán na letnej univerzite povedal, že dodávanie zbraní Ukrajine iba predlžuje vojnu, pretože Ukrajina dostáva západné zbrane, ktoré potom získavajú Rusi. „Vojnu možno skončiť iba rusko-americkými rokovaniami,“ zdôraznil premiér, podľa ktorého sa Európa po druhej svetovej vojne opäť dostala do situácie, že rozhodujúce slovo nemá ona, ale Američania a Rusi.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Na ilustračnej snímke budova maďarského parlamentu v Budapešti.
 2. Na kombosnímke zľava Péter Szijjártó a Sergej Lavrov.
 3. Život bez eurofondov?
 4. Ústava sa porušovať nebude!
 5. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
 6. Na ilustračnej snímke plynovody v spoločnosti Eni.
 7. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
 8. Organizácia Spojených národov v noci na stredu potvrdila, že v utorok bola prerušená preprava obilnín na základe dohôd
 9. Už konečne ukončia vojnu?
 10. Viktor Orbán.
 11. Bude tých zbraní niekedy dosť?
 12. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
 13. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
 14. NBÚ - ilustračné foto

Európa podľa Orbána stráca určujúce pozície vo svetovej politike preto, lebo nedokáže udržať poriadok vo vlastných radoch. Ako príklady nezhôd v eurobloku uviedol otázky Ukrajiny, vonkajších európskych hraníc, ale aj rozširovania Európskej únie o krajiny Balkánu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina kritizuje maďarského premiéra: Orbánov prejav bol príkladom propagandy Kremľa!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti