tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: tasr

Do Orbána sa pustili už aj Spojené štáty: Jeho slová sú neospravedlniteľné!

Spojené štáty vo štvrtok odsúdili vyjadrenia maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý varoval pred vytvorením „zmiešanej rasy“, a označili ich za neospravedlniteľné. Podľa Washingtonu ide o vyjadrenia pripomínajúce výroky z nacistickej éry.

Hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Ned Price prečítal reportérom vyhlásenie osobitnej veľvyslankyne USA proti antisemitizmu Deborah Lipstadtovej, ktorá uviedla, že bola „hlboko znepokojená“ využitím „rétoriky jasne evokujúcej nacistickú rasovú ideológiu“ zo strany Orbána.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava Donald Trump, Viktor Orbán a Péter Szíjjartó.
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán počas tlačovej konferencie s rakúskym kancelárom Karlom Nehammerom vo Viedni 28. júla 2022.
  3. Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.
  4. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
  5. Šéf strany Fidesz a maďarský premiér Viktor Orbán.
  6. Viktor Orbán.
  7. Na ilustračnej snímke čerpacia stanica s regulovanými cenami základných druhov benzínu a nafty v severomaďarskom Komárome.
  8. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
  9. benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie
  10. Maďarský premiér Viktor Orbán

Desaťročia „po skončení holokaustu je pre jedného lídra neospravedlniteľné zľahčovať nacistické masové vyvražďovanie,“ uviedla Lipstadtová. Price ďalej dodal, že USA a ich spojenci po celom svete sú popri spoločných záujmoch zjednotení aj v „zdieľaných hodnotách“, cituje AFP. „Výroky, ktoré sme počuli od premiéra Orbána, nie sú odrazom zdieľaných hodnôt, ktoré viažu Spojené štáty k Maďarsku, ktoré slúžia ako základ vzťahov medzi našimi ľuďmi a ako základ pre vzťahy Spojených štátov a našich ďalších spojencov,“ dodal hovorca rezortu diplomacie USA.

Orbán, ktorý je pre mnohých stúpencov krajnej pravice v USA hrdinom, vyvolal vlnu kritiky po tom, čo počas prejavu v Rumunsku varoval pred miešaním Európanov s neeurópskou rasou, pripomína AFP. Vo štvrtok vyhlásil, že jeho vyjadrenia boli nesprávne pochopené a že odmietol antisemitizmus s tým, že v spomínanom prejave hovoril z „kultúrneho“ hľadiska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do Orbána sa pustili už aj Spojené štáty: Jeho slová sú neospravedlniteľné!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku