eReport.sk
Hrozí ďalší vojnový konflikt?
Sergej Lavrov. Foto: shutterstock

Ostré slová Lavrova: Ukrajina nie je ochotná rokovať, Rusko na bojisku neporazí!

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov rokoval v nedeľu v Káhire s egyptským prezidentom Abdalom Fattáhom Sísím a so svojím rezortným kolegom Sámihom Šukrím. Stretol sa aj s generálnym tajomníkom Ligy arabských štátov Ahmadom Abúlom Ghajtom, uviedla agentúra AP, ktorá sa odvolala na ruský web RT.

Na spoločnej tlačovej konferencii so Šukrím Lavrov uviedol, že s egyptskými predstaviteľmi diskutoval o ruskej „vojenskej operácii“ na Ukrajine. Zástupcovia Egypta na rokovaniach vyzvali na „politické a diplomatické“ riešenie tohto vojnového konfliktu.

Ukrajina nie je ochotná rokovať, Rusko na bojisku neporazí!

Sergej Lavrov, Káhira, 24.07.22

Podľa AP Lavrov vo svojom vystúpení vyhlásil, že vinu za  prerušenie mierových rokovaní nesie Ukrajina, a zdôraznil, že ich obnovenie nezávisí do Ruska. „Ukrajinské vedenie, od prezidenta až po jeho nespočetných poradcov, neustále tvrdí, že žiadne rokovania nebudú, kým Ukrajina neporazí Rusko na bojisku,“ tvrdí Lavrov.

AP dodala, že po sobotňajšom útoku na ukrajinský prístav Odesa nateraz nie je jasné, ako to ovplyvní plány na obnovenie prepravy ukrajinského obilia po mori v bezpečných koridoroch z ukrajinských čiernomorských prístavov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  2. Maďarský premiér Viktor Orbán
  3. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  4. Krv v očiach, krv v slovách
  5. Rusko plánuje rokovať s Ukrajinou
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  7. Bude tých zbraní niekedy dosť?

Lavrov v Káhire informoval, že ruskí vývozcovia obilia sú odhodlaní plniť svoje záväzky v nadväznosti na dve dohody sprostredkované OSN a Tureckom, ktoré podpísali Moskva a Kyjev s cieľom odblokovať dodávky obilia z ukrajinských prístavov. Podľa ruskej štátnej televízie RT Lavrov pricestoval do Káhiry v sobotu neskoro večer. Egypt je prvou zastávku jeho cesty po Afrike, kde navštívi aj Etiópiu, Ugandu a Konžskú demokratickú republiku.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ostré slová Lavrova: Ukrajina nie je ochotná rokovať, Rusko na bojisku neporazí!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti