eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr

Kyjev podnikol nálety na okupované územie. Zelenskyj: Vojaci sa snažia zastaviť ruskú ofenzívu!

Ukrajinské jednotky robia všetko pre to, aby zastavili ruskú ofenzívu, pričom na východe a juhu krajiny prebiehajú ťažké boje, uviedol v piatok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Kyjev v piatok uviedol, že podnikol nové nálety na okupovanú južnú Chersonskú oblasť – jedno z prvých území, ktoré Rusko po začatí vojenskej ofenzívy na Ukrajine obsadilo. Zelenskyj však upozornil, že „veľmi ťažké boje“ zúria aj vo východnom regióne Donbas, a to najmä v okolí priemyselného mesta Severodoneck.

Zelenskyj: Vojaci robia všetko preto, aby zastavili ofenzívu

„Ukrajinskí vojaci robia všetko pre to, aby zastavili ofenzívu okupantov… Do takej miery, ako im to dovolia ťažké zbrane, moderné delostrelectvo – všetko, o čo sme žiadali a neprestávame žiadať našich partnerov,“ povedal Zelenskyj v prejave. Zároveň dodal, že Ukrajina „nesmie dovoliť, aby svet odpútal svoju pozornosť od toho, čo sa deje na bojisku“.

Riskujú život pre základné potraviny

V meste Lysyčansk, ktoré sa nachádza na opačnom brehu rieky Siverskyj Donec, miestni obyvatelia pre AFP povedali, že majú len dve možnosti – zostať a čeliť ostreľovaniu, alebo ujsť a opustiť svoje domovy. Jeden z obyvateľov upozornil, že jediným spôsobom, ako získať vodu, je ísť si pre ňu do mesta. „Musíme tam ísť počas ostreľovania a počas streľby… Takto prežijeme,“ podotkol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. protézy, umelé končatiny, Nemecko, firma
  2. Starosta Mariupolu Vadym Bojčenko.
  3. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí 10. mája 2022 v Kyjeve.

Vitalij Kim, gubernátor Mykolajivskej oblasti blízko južnej frontovej línie, medzitým zdôraznil naliehavú potrebu medzinárodnej vojenskej intervencie. „Armáda Ruska je silnejšia, majú množstvo delostrelectva a munície. Zatiaľ je to vojna delostrelectva… a míňa sa nám munícia,“ uviedol. „Pomoc zo strany Európy a Ameriky je veľmi, veľmi dôležitá, pretože potrebujeme muníciu na obranu našej krajiny,“ dodal podľa AFP gubernátor Mykolajivskej oblasti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kyjev podnikol nálety na okupované územie. Zelenskyj: Vojaci sa snažia zastaviť ruskú ofenzívu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti