tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO), foto:tasr

Heger: Barbarské vyčíňanie ruských vojakov na Ukrajine bude tvrdo potrestané

Predseda vlády SR Eduard Heger odsúdil v nedeľu zabíjanie civilistov v ukrajinskom meste Buča s tým, že konanie ruských vojakov na Ukrajine bude medzinárodnou verejnosťou tvrdo potrestané. TASR o tom informuje na základe Hegerovho vyjadrenia, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

„Správy o zabíjaní a mučení civilistov, a dokonca aj detí nás vracajú do apokalypsy vojny v bývalej Juhoslávii. Barbarské vyčíňanie ruských vojakov na Ukrajine je šokujúce a bude medzinárodnou verejnosťou tvrdo potrestané,“ reagoval Heger na zábery z mesta Buča severozápadne od Kyjeva, ktoré zachytávajú bezvládne telá civilistov v uliciach.
      

Dnes platí prezumpcia viny. Kto sa v Kremli a v ruských ozbrojených silách aktívne nezasadzuje za ukončenie vojny, nesie minimálne morálnu vinu. Ale tí, ktorí páchajú zločiny proti ľudskosti, nesú trestnoprávnu zodpovednosť. Nezabudneme im to,“ zdôraznil premiér.
      

– Foto: fb/premier.sr

„Nepoľavme preto v pomoci Ukrajine. Udržme si ľudskosť, majme pochopenie pre ľudí, ktorí utekajú odtiaľ pred vojnou. Ukrajinci nakoniec ruských agresorov zo svojej vlasti vyženú tak, ako ich vyhnali z okolia Kyjeva, z oslobodenej Buče, ktorá je dnes smutným pomníkom ruského barbarstva,“ uviedol Heger.
      

Správy týkajúce sa možného zabíjania civilistov v meste Buča ležiacom v Kyjevskej oblasti, odkiaľ sa ruská armáda nedávno stiahla, sa objavili v sobotu. Ukrajinské jednotky v meste po odchode ruských síl údajne našli masový hrob, kde bolo pochovaných takmer 300 ľudí, a reportéri AFP videli pozdĺž ulíc ležať ďalšie desiatky mŕtvol. Niektoré z nich mali ruky zviazané za chrbtom.

tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Barbarské vyčíňanie ruských vojakov na Ukrajine bude tvrdo potrestané

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku