eReport.sk
protézy, umelé končatiny, Nemecko, firma
Ilustračná snímka. Foto: ottobock.com

Nemci pošlú Ukrajincom protézy. Ich najväčší výrobca umelých končatín už rokuje s ministerstvom


Nemecko pomôže Ukrajine poskytovaním zdravotníckej pomoci pre vojnové obete – vybuduje úrazové centrá pre ranených, daruje protézy končatín a vyšle do krajiny nemeckých lekárov. V piatok to oznámil nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach, na ktorého sa v správe odvolala tlačová agentúra Reuters.

„Ukrajina potrebuje humanitárnu pomoc tak naliehavo, ako potrebuje našu vojenskú pomoc,“ povedal minister počas návštevy západoukrajinského mesta Ľvov.

Nemci zorganizujú aj školenia

Nemecko v rámci pomoci dodá Ukrajine protézy, vyšle tam 200 lekárov, zorganizuje školenie v liečbe popálenín a napojí niektoré nemocnice na Ukrajine na telemedicínsku službu, uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Irak je blízky spojenec Iránu
  2. Zľava exposlanec NR SR Rastislav Jílek, poslanec NR SR Peter Liba, minister obrany SR Jaroslav Naď a generálny riaditeľ podniku v Moldave Alexander Gurský.

Najväčší nemecký výrobca umelých končatín Ottobock už rokuje s ministerstvom zdravotníctva o pomoci Ukrajine pri výrobe a nasadzovaní protéz v mobilných kontajnerových dielňach a školí špecialistov ortopédov priamo na Ukrajine, oznámil hovorca spoločnosti.

„Ottobock má na Ukrajine partnerov a pokračuje tam v dodávkach svojich produktov. Kontajnerové dielne umožnia dodávky zakaždým, keď vojna túto sieť naruší alebo zničí,“ dodal hovorca.

Nemci už zdravotnícku pomoc Kyjevu poskytli

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uviedla, že od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu 24. februára zaznamenala okolo 290 útokov na zdravotnícke zariadenia.

Nemecká vláda zatiaľ poskytla Ukrajine zdravotnícku pomoc za približne 100 miliónov eur a nemecký zdravotnícky priemysel jej daroval vyše 100 miliónov eur, doplnilo podľa agentúry Reuters ministerstvo.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemci pošlú Ukrajincom protézy. Ich najväčší výrobca umelých končatín už rokuje s ministerstvom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne