eReport.sk
Zhromaždenie ľudí v Prievidzi na sviatok svätého Cyrila a Metoda, ktoré zvolal Smer-SD.
Zhromaždenie ľudí v Prievidzi na sviatok svätého Cyrila a Metoda, ktoré zvolal Smer-SD. Foto: fb/smer-sd

VIDEO Fico opäť v dave, tentoraz v Prievidzi: Najvyšší ústavní činitelia sú duchovní bezdomovci!

Opozičný Smer-SD si v utorok 5. júla počas celonárodných osláv v Prievidzi pripomenul sv. Cyrila a Metoda. Predseda Smeru-SD Robert Fico na sociálnej sieti ešte včera uviedol, že sa spomínajú aj v preambule Ústavy SR. Dnešný sviatok si pripomenuli aj opozičné strana Hlas-SD a SNS.

Fico v pondelok zdôraznil, že „ak naša ústava stojí na duchovnom dedičstve sv. Cyrila a Metoda a v septembri si pripomenieme jej významné výročie“, očakával by počas utorka viacero vládnych aktivít a podujatí oslavujúcich vierozvestcov. „Sme slovenská sociálna demokracia, významné historické medzníky a počiny, akými sú aj nezmazateľné činy sv. Cyrila a Metoda, patria do nášho prirodzeného politického kalendára,“ poznamenal Fico.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  2. ilustračka ústava Slovenskej republiky ilustračná snímka Slovensko poslanecký sľub skladanie
  3. Dotknutá Remišová o Sulíkovi
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Veronika Remišová na snímke z videa.
  6. Zuzana Čaputová.
  7. Milosrdná Čaputová?

To ako to dnes v Prievidzi vyzeralo, nájdete v pripojenom videu. Fico okrem iného vo svojom prejave pred početným davom zdôraznil, že jeho strana chce byť slovenskou a nie bruselskou ľavicovou stranou. „Chceme sa orientovať na naše domáce problémy, na naše domáce starosti,“ zdôraznil trojnásobný expremiér na pódiu a ľudia mu vyjadrili podporu búrlivým aplauzom aj skadovaním jeho mena.

Zľava Erik Kaliňák, Robert Fico a Richard Takáč počas zhromaždenia občanov v Prievidzi počas sviatku svätého Cyrila a Metoda ť. júna 2022. – Foto: fb/smer-sd

„Misia, ktorú tu začali svätý Cyril a Metod, je pre mňa niečo tak dôležité, že v tomto čase rozhádaného sveta, prevráteného Slovenska sa musíme opierať o tieto udalosti,“ zdôraznil Fico, ktorý poslal štipľavé odkazy liberálnym médiám a troch najvyšších ústavných činiteľov nazval duchovnými bezdomovcami.

VIDEO Robert Fico a predstavitelia strany Smer-SD na sviatok Cyrila a Metoda v Prievidzi

Zdroj: fb/smersd

Dnešný sviatok si podľa TASR pripomenuli aj ďalšie opozičné strany. Predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko pripomenul, že Slovensko stojí podľa Ústavy SR na cyrilo-metodských tradíciách. „Budúce voľby budú o zachovaní suverenity Slovenska. Jediná cesta je spolupráca a verím, že vytvoríme opozičný blok, ktorý zlikviduje Sulíka, Matoviča, Kollára,“ skonštatoval Danko.

Zdroj: fb/stranasns

Výročie si pripomenul aj mimoparlamentný Hlas-SD. „Tak ako pred tisíc rokmi, aj dnes opäť stojíme na prahu nových časov. Medzinárodná scéna sa okolo nás dramaticky bezpečnostne a ekonomicky mení. Aby sme udržali krok so svetom, musia prestať hádky a vzájomné rozbroje,“ uviedol Hlas-SD na sociálnej sieti.

Volá po znovuzjednotení národa na novej celospoločenskej výzve, ktorej spoločné napĺňanie posunie Slovensko vpred. „Zjednotenie sa na spoločných kultúrno-civilizačných hodnotách, bez zbytočných vnútorných politicko-kultúrnych vojen a hádok, je základný odkaz Cyrila a Metoda pre nás súčasníkov. Nestačí o ňom len na spomienkových slávnostiach okázalo hovoriť. Osvojme si ho – pre blaho našej vlasti,“ apeluje strana.

GALÉRIA – Foto: fb/hlas-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico opäť v dave, tentoraz v Prievidzi: Najvyšší ústavní činitelia sú duchovní bezdomovci!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php