eReport.sk
Slušnosť a dobro
Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto:tasr

VIDEO Čaputová: Vďaka tomu aká som, mi národ dôveroval. Teraz nás čakajú ťažké časy!

Slušnosť a dobro. Taká je pani magisterka. Vo svojich vlastných očiach. Na sociálnej sieti jej tím zverejnil video z rozhovoru pre Aktuálne.cz. Nezabudla ani spomenúť, že bola predlho na Slovensku najdôveryhodnejšou političkou. V auguste 2023 ju ale v prieskume dôveryhodnosti predbehol šéf Smeru Robert Fico. Potom, ako oznámi, že zloží vládu spolu s Petrom Pellegrinim a Andrejom Dankom, pani prezidentka ochorela. Zuzane Čaputovej treba priznať jedno, to, čo rozpráva je krásne a vznešené. Nepatrným problémom je, že pani magisterka práva nie vždy koná tak, ako rozpráva.

Môžeme si uviesť hneď aj jednoduchý príklad, „vraj je prezidentkou všetkých.“ Ktorých všetkých, nám ukázala počas covidu, keď „nerozumela národu, ktorý vedie,“ ale i nedávno, keď o voličoch opozície, teda značnej väčšiny obyvateľov, rozprávala v zahraničných médiách ako o „úbohých, či zmätených.“ Ktorým, ako sme sa dozvedeli skôr, treba okresať slobodu slova a prejavu.

A kto vníma, nie citlivo, ale racionálne, čo sa s požehnaním pani magisterky deje na poli trestného práva, ten vie, že to so zásadami právneho štátu už dávno nemá nič spoločné. Ceny nestačia..

Slušnosť a dobro

„Slušnosť je sila, ktorá mi dáva pevnosť. Neviem, aké sú terza aktuálne merania, ale v čase, keď som oznámila, že nebudem opäť kandidovať, som bola najdôveryhodnejšou političkou. A to práve vďaka tomu, že som latku slušnosti nikdy nepodliezla. Aj keď tých ponúk na osobný revanš bolo strašne veľa. Nikdy som neskĺzla do osobných útokov. Teraz bude slušnosť ťahať za kratší koniec, ale len dočasne,“ vyjadrila sa pani magisterka.

Nuž, hovoriť hanlivo o občanoch vlastnej krajiny možno útokom teda nie je. A skĺznutie do osobnej roviny iste nebolo ani vtedy, keď Zuzana Čaputová ako hlava štátu, „veľká ochrankyňa demokracie,“ odmietla prevziať referendové hárky. Tisícok občanov. „Lebo Fico.“

Referendum je pritom jednou zo základných hodnôt demokracie. A k slušnosti patrí aj to, prevziať podpisy od občanov. Aj keď sa pani prezidentke zrovna „títo občania nepáčia.“ Ale ona, podľa jej vlastných slov predsa nie je osobná, ale „nad vecou,“ takže kde sa stala chyba?

Všetci ľudia sú si rovní v dôstojnosti 

Hovorí pani prezidentka. Aj tých 21 ľudí, obetí „očisty,“ ktorí boli nezákonne väznení? A čo Diana Santusová? A viete pani prezidentka o najnovšom desivom liste? O tom, čo sa deje s vašim prezidentom, za ktorým pevne stojíte? A s „vašimi chlapcami?“ Za účasti vášho premiéra?

Zdroj: FB Z. Čaputová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová: Vďaka tomu aká som, mi národ dôveroval. Teraz nás čakajú ťažké časy!

Odoberať
Upozorniť na
33 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie