eReport.sk
Advokát Marek Para po prepustení z väzby na ŠTS v Pezinku 24. apríla 2022.
Advokát Marek Para po prepustení z väzby na ŠTS v Pezinku 24. apríla 2022. Foto: tasr

VIDEO Čurillovci predviedli šokujúci antisemitizmus! Advokáta mali nazvať židovským zradcom kresťanov


Čurillovci predviedli šokujúci antisemitizmus! Tak toto by sa naozaj orgánom činným v trestnom konaní nemalo len tak prepiecť. Deň pred Medzinárodným pamätným dňom obetí holokaustu (26. 1.) sa verejnosť dozvedela o antisemitských praktikách vyšetrovateľov NAKA, ktorí sú mediálne známi aj ako „čurillovci“. Tí sa v kľude rozprávali o cieli zatknúť advokátov Roberta Kaliňáka a Mareka Paru za to, že im ich advokátska argumentácia spôsobuje problémy v ich prípadoch. Zašli pritom niekam, kde by to v modernej a civilizovanej spoločnosti vôbec nemalo byť rešpektované.

VIDEO Čurillovci sú antisemiti, tvrdil Robert Fico na tlačovke Smeru

Zdroj: smer-sd

„Ja by som sa najradšej dopracoval k tomu, že by sme je*li iného, Paru. O tom potom, ten robí zlotu kade chodí. Aj s Kaliňákom. Proste, Para bol k*k*t, je k*k*t a vždy bude k*k*t,“ uviedol v nahrávke vyšetrovateľ NAKA Ján Čurilla.

„Kajfáš“

Okrem evidentne vulgárneho a arogantného správania sa však na nahrávke, ktorú na svojej tlačovej konferencii zverejnil predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico, objavila aj pasáž, ktorá by si zaslúžila patričnú reakciu politikov. A takisto médií, tretieho sektora a predovšetkým židovskej obce. Vyšetrovatelia NAKA Pavol Ďurka a František Vojtuš sa na nej rozprávajú o krycom názve akcie spojenej s Parom.

„Pavol Ďurka: Budúci týždeň oného spravíme. František Vojtuš: Tvojho ´kamaráta´? Ď: Už mám aj krycí názov akcie. V: No poď, daj! Ď: Kajfáš V: Kajfáš (smiech),“ tak vyzerala konverzácie vyšetrovateľov.

Antisemitizmus

Pokiaľ neviete, čo je myslené pod predmetným krycím názvom, pridávame krátke vysvetlenie. „Jozef ben Kaifáš, v Novom zákone len Kaifáš, bol židovský veľkňaz, ktorý podľa evanjelií zorganizoval sprisahanie s cieľom zabiť Ježiša. Preslávil sa ako predsedajúci súdnemu procesu Sanhedrin s Ježišom. Primárne zdroje pre život Kaifáša sú Nový zákon a spisy Josephusa,“ uvádza anglická verzia Wikipédie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Laššáková reaguje na čurillovcov
  2. Na kombosníkme zľava Denisa Saková a Štefan Hamran.
  3. ÚŠP a NAKA
  4. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák

Na uvedené konanie zatiaľ nereagovali príslušné orgány a celá kauza nezaujala ani korporátnu mediálnu scénu. Svoju reakciu však stihol poskytnúť hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút: „Na včerajšej tlačovej konferencii R. Fica, R. Kaliňáka, T. Gašpara a M. Paru som bol neskutočne zhnusený z praktík, ktoré boli mojimi kolegami odhalené. Je neuveriteľné, že vybraní predstavitelia orgánov činných v trestnom konaní nie len, že otvorene spolupracujú s vládou na cielenej likvidácii opozície, no naviac absolútne neznášanlivým a neakceptovateľným spôsobom útočia na židovský pôvod jedného z najuznávanejších slovenských advokátov M. Paru, ktorého blízki rodinní príslušníci prišli o život práve v koncentračnom tábore. Pokiaľ by sa jednalo o útok na osobu z tímu prezidentky SR Z. Čaputovej, médiá by dnes túto odhalenú kauzu riešili možno aj na titulkách. Dnes však mlčia.“

„Ťažko sa mi na to reaguje“

Svoju reakciu ešte v priebehu tlačovej konferencie poskytol aj dotknutý advokát Para. Ten hľadal slová len ťažko a pri zmienke o rodinných príslušníkoch, ktorí patria medzi obete holokaustu, bolo na ňom vidieť, že sa ho slová vyšetrovateľov dotkli. „S Jánom Čurillom a jeho skupinou som sa stretával dlhodobo. Pred rokom 2022 sa im podarilo na piatykrát, po pridelení spriaznenému prokurátorovi a spriaznenému strýkovi na najvyššom súde, proti mne zakročiť a zobrať ma do väzby,“ popísal svoj vzťah s čurillovcami Para. Dodal pritom, že jeho zatknutiu predchádzal výsluch, na ktorom čelil urážkam za židovský pôvod, ku ktorému sa otvorene priznáva.

„Táto sedlač, ktorá obsadila dôležité orgány ochrany práva, sa znižuje každým dňom k väčšiemu a väčšiemu kanálu,“ zastal sa na záver Paru exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čurillovci predviedli šokujúci antisemitizmus! Advokáta mali nazvať židovským zradcom kresťanov

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne