tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zuzana Čaputová počas príhovoru po pochode za odsúdenie nenávisti voči LGBTI komunite v Bratislave 14. októbra 2022.
Zuzana Čaputová počas príhovoru po pochode za odsúdenie nenávisti voči LGBTI komunite v Bratislave 14. októbra 2022. Foto: tasr

KOMENTÁR Čaputová opäť nerozumie svojmu národu, ani jeho základným demokratickým právam

Zuzana Čaputová od svojho zvolenia do prezidentského úradu proklamuje, že je prezidentkou všetkých ľudí. Nie všetky jej vyjadrenia, ale najmä kroky však svedčia o tom, že je tomu naozaj tak aj v skutočnosti. Pamätné je jej vystúpenie, v ktorom počas pandémie uviedla: „Mám pocit, že žijem v krajine, ktorej nerozumiem.“

Mohlo by vás zaujímať

 1. Ilustračné foto - referendum v Sliači
 2. Zuzana Čaputová počas summitu lídrov členských krajín NATO v anglickom Watforde 4. decembra 2019.
 3. Eduard Chmelár
 4. testovanie
 5. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
 6. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
 7. Poslanec za SaS Juraj Krúpa
 8. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
 9. Advokát Martin Ribár
 10. Sudkyňa Dana Jelinková
 11. Nezaradený poslanec NR SR Tomáš Taraba.
 12. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
 13. Predseda Smeru-SD Robert Fico
 14. Tomáš Taraba, nezaradený poslanec a predseda ŽIVOT-NS
 15. Zuzana Čaputová počas tlačového vyhlásenia k referendu v Bratislave 3. novembra 2022.
 16. Generál Jozef Viktorín
 17. Policajt stojí pred Strednou odbornou školou v Novákoch.
 18. Zuzana Čaputová, prezidentka SR
 19. Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga.

Ako hlavná veliteľka ozbrojených síl mohla zasiahnuť aj v prípade “celonárodného Slovenského povstania.” Namiesto toho vystúpila s prejavom, v ktorom dúfala, že sa to všetko “nejako zvládne“ a po celoplošnom testovaní proti covidu sa vyjadrila, že je rada, že sa nenaplnili obavy. Pripomínam, že sa naplnili. Včera, keď to boli dva roky, čo Matovičova vláda nahnala milióny Slovákov na masové „nosové špáranie“, analytik Peter Pažitný vyhlásil, že líder OĽANO „hodil Slovensko hrobárovi na lopatu! Svedčia o tom počty obetí, o prehajdákaných stovkách miliónov eur, ktoré teraz bolestne chýbajú, nehovoriac.

Prezidentka nezasiahla ani pri jednej z mnohých vládnych kríz, hoci ju na viaceré veci na to jej funkcia, Ústava a zákony platné v Slovenskej republike, oprávňujú. Všetko ale “citlivo vnímala.”

Rovnako sa zachovala aj pri obrannej dohode medzi Spojenými štátmi a Slovenskom. Vtedy necítila potrebu obracať sa na Ústavný súd, či sa s niekym radiť. Hoci mnohí elitní právnici, ktorí svoje vzdelanie, skúšky a titul nadobudli čestne, sa hlasno ozývali a žiadali zmluvu minimálne prepracovať.

Očkovanie a opice

Z Čaputovej sa okrem módnej ikony stala i tvár očkovacej kampane s názvom “Vakcína je sloboda.” Akokoľvek sa snažím, nedokážem si spomenúť ani na jediné jej vyjadrenie, kedy sa snažila prihovoriť aj občanom, ktorí sa očkovať nechceli a odmietali. A kedy sa, ako “prezidentka všetkých ľudí,” verejne zastala aj tejto skupiny. Nevystúpila ani vtedy, keď minister obrany s modrou knižkou, nadával občanom tohto štátu, z ktorých daní mu ide štedrý plat (prezidentke vlastne taktiež) do dezolátov a opíc.

Aktivistka

Zuzana Čaputová (ktorá mimochodom prezidentské voľby síce vyhrala bez problémov, no s najslabším mandátom v histórii SR) sa skôr ako prezidentka chová ako aktivistka. Ktorá je všetko, len nie nestranná a nezaujatá. Ktorá komentuje to, čo jej neprináleží (napr. konanie generálneho prokurátora, či obvinenie Ćurillovcov) a je ticho, v najlepšom prípade “citlivo vníma,” veci, v ktorých by konať mohla a mala.

Referendum

Jej štvrtkové vyhlásenie v súvislosti s referendom, „Toto referendum vnímam ako súčasť rok a pol prebiehajúcej politickej kampane jednej politickej strany, ja preto nebudem vyzývať občanov k účasti, nebudem ich zároveň od účasti ani len odrádzať,“ je len posledným klincom do rakvy nestrannosti. A demokracie.

Referendum je ľudové hlasovanie zakotvené v najvyššom zákone – Ústave SR. Keďže nie sme totalita (zatiaľ nie oficiálne), ale máme v tej istej Ústave SR deklarované aj demokratické zriadenie, vôľa ľudu a hlas občanov by mala byť pre politikov nielen zrkadlom ich práce, ale je aj ich základným, demokratickým právom. Právom vyjadriť sa slobodne k tomu, čo sa v štáte, kde žijú, deje. A taktiež či s tým, čo sa deje, súhlasia, alebo nie.

Nejde o Fica

Dehonestovať referendum, ako “ Ficovu politickú kampaň,“ z pozície právničky a z pozície prezidentky, je už trochu príliš. Tak ako ste sa mýlili, keď ste osobne neprišli prevziať referendové hárky. Asi aby ste dali najavo svoj nestranný a štátnicky postoj. Možno ste tým chceli pokoriť Smer, ponížili ste vlastných občanov.

Keby totiž ľudia nechceli zmenu a boli spokojní s činnosťou vlády a i pani prezidentky, mohla by tá “jedna politická strana,” prosiť ľudí o podpisy aj na kolená. Každý by ho poslal “do čerta.”

Preto vaše vyjadrenie, pani prezidentka, nedehonestuje Fica či Smer, ale ľudí. Ľudí toho národa, ktorému zjavne opäť raz nerozumiete. Keby ste viac počúvali občanov, ako svojich poradcov a nežili v „bubline,“ nemohli by ste nikdy vyhlásiť, to, čo vo štvrtok 3. novembra. Pripomínam, že pred pár dňami ste vyzývali Slovákov, aby prišli k voľbám, lebo je to ich právo.

Vážená pani Čaputová, aj to referendum je ich právo.

A na záver, budem osobnejšia. Nevolila som Smer, ale volila som Vás. Na to referendum pôjdem. Lebo si ctím Ústavu SR a svoje práva. A nenechám si to vziať niekym, kto má obe tieto veci rešpektovať a ctiť, no nekoná tak.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR Čaputová opäť nerozumie svojmu národu, ani jeho základným demokratickým právam

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku