tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
V popredí Igor Matovič, vľavo Eduard Heger a vpravo Roman Mikulec (všetci OĽANO).
V popredí Igor Matovič, vľavo Eduard Heger a vpravo Roman Mikulec (všetci OĽANO). Foto: tasr

Kto z vlády zarobil vlani najviac? Nebol to Matovič, Heger ani Sulík! Zaujímavé sú aj priznané majetky

Predstavitelia vlády majú kráľovské platy a tak sa všetkým ich ročné príjmy rátajú na niekoľko desiatok tisíc eur. V tejto súvislosti iba jediný minister vykázal za minulý rok príjem, ktorý bol výrazne pod hranicou 50-tisíc eur. Ostatní členovia vlády túto hranici s prehľadom prekročili. Čo sa majetkov týka, každý z vládnych politikov niečo priznal. Niektorí napríklad aj niekoľko nehnuteľností. Každý, okrem Matoviča. Ten, ako to už viackrát deklaroval, nemá nič. Poďme ale pekne po poriadku.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Milan Krajniak (Sme rodina).
 2. Jozef Hajko, ekonomický expert KDH.
 3. Brigita Schmögnerová na snímke z 23. januára 2002, kedy oznámila, že odstupuje z postu ministerky financií SR.
 4. Zľava Erik Tomáš a Igor Matovič.
 5. Minister spravodlivosti Viliam Karas
 6. Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla Matej Drlička.
 7. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
 8. Zľava Richard Takáč (Smer-SD) a Veronika REmišová (Za ľudí) v televíznom štúdiu.
 9. Predseda strany SaS Richard Sulík.
 10. Exminister práce Ján Richter. (Smer-SD).
 11. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)

Vlani zarobil spomedzi členov vlády najviac minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) s príjmom 68.523 eur. Priznal podiel rodinného domu a pozemku v Ivachnovej, ale aj auto a hypotéku.

Remišová má nehnuteľnosť aj v Belgicku

Nasleduje minister financií Igor Matovič (OĽANO) so zárobkom 63.158 eur. Nevlastní žiadnu nehnuteľnosť, ani hnuteľný majetok. Vyplýva to z majetkových priznaní verejných funkcionárov za rok 2021.

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Vicepremiérka Remišová patrí medzi tých vládnych politikov, ktorá si na vlastnenie nehnuteľností zjavne potrpí. – Foto: tasr

Tretia v poradí je ministerka investícií a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) s príjmom 62.888 eur. Tvorilo ho 61.775 eur z výkonu verejnej funkcie a 1113 eur iné príjmy. Priznala byt v bratislavskom Starom Meste a Devínskej Novej Vsi, v belgickom Etterbeeku a chatu v Pribyline. Vlastní auto, akcie spoločností a podiely v s.r.o, peniaze na účte a hypotéku.

Holý si prenajíma byt v Londýne

Nasleduje vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina) s príjmom 61.697 eur. Priznal rodinný dom v Trnave, trvalý trávnatý porast v Novej Bani či hypotéku. Prenajíma si byt v Londýne a auto.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) oficiálne zarobil zo všetkých členov vlády najviac. Svojimi príjmami tak prevýšil aj svojho kritika Igora Matoviča, ktorý je lídrom OĽANO. – Foto: tasr

Exminister hospodárstva Richard Sulík (SaS) zarobil 60.817 eur. Vlastní byt v bratislavskom Starom meste a Vinohradoch, podiel domu v Zlatých Moravciach, auto, podiely vo firme, úspory a hypotéku.

Minister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík.

Exminister hospodárstva a líder SaS Richard Sulík v majetkovom priznaní neuviedol medializovanú nehnuteľnosť v Austrálii. – Foto: tasr

Bývalý šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) mal príjem 57.830 eur. Priznal byt s garážou a parkovacím státím na bratislavských Nivách i chatu v Senci, auto, zariadenie nehnuteľnosti, obrazy, hotovosť aj hypotéku.

Budaj uviedol aj motorku

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) zarobil 57.181 eur. Vlastní byt v Banskej Štiavnici a Rimavskej Sobote či dom v Hrubej Borši. Priznal aj dve autá a hypotéku.

Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) s príjmom 56.684 eur, vlastní byt v Rusovciach, chatu a pozemok v Zliechove. Priznal tri autá, bytové zariadenie a elektroniku, pôžičku, financie na účte i v hotovosti a hypotéku.

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) má dva byty, dve autá aj dom. – Foto: tasr

Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) zarobil minulý rok 55.570 eur. Vlastní dom v bratislavskej Rači, byt v Starom Meste a chalupu v Uhliskej. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) mal príjem 55.482 eur. Priznal dom, pozemok i garáž v Devínskej Novej Vsi. Uviedol i motorku a výbavu domu, ale aj prostriedky na účte, podielové fondy, životnú poistku a hypotéku.

Krajniak spomenul užívanie auta v cudzom vlastníctve

O niečo menej zarobil minister práce Milan Krajniak (Sme rodina), a to 55.383 eur. Priznal byt v bratislavskom Starom Meste, pôdu v Eliášovciach, umelecké predmety zberateľskej hodnoty, peniaze a vklady, investičné zlato, pohľadávky, autorské práva, obchodné podiely v s.r.o a hypotéku. Spomenul aj užívanie auta v cudzom vlastníctve.

Milan Krajniak

Milan Krajniak (Sme rodina), šéf rezortu práce má slabosť pre umelecké predmety aj investičné zlato. – Foto: tasr

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) zarobila 55.116 eur. Vlastní byt a parkovacie miesto v Žiline, uviedla aj hypotéku a nájom bytu v bratislavskom Novom Meste. Exminister školstva Branislav Gröhling (SaS) mal príjem 54.874 eur. V priznaní uviedol byt v bratislavskom Starom Meste, úspory na účte aj hypotéku.

Kolíková priznala obchodný podiel spoločníka v s.r.o.

Exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) zarobila 54.672 eur. Vlastní podiely na pozemku a rekreačnom dome v Ľubietovej, byte a pozemku v bratislavskom Starom Meste. Priznala obchodný podiel spoločníka v s.r.o. či finančné prostriedky v banke.

Mária Kolíková (SaS).

Mária Kolíková (SaS) nehnuteľnosti nevlastní sama, priznala len podiely na nich. – Foto: tasr

Posledný je minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (OĽANO) s príjmom 44.948 eur. Priznal dom v chorvátskom Briste, dom, záhradu a zastavené plochy vo Veľkých Bošanoch, dom a reštauráciu v Devíne. Priznal motorový čln a obchodné podiely.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto z vlády zarobil vlani najviac? Nebol to Matovič, Heger ani Sulík! Zaujímavé sú aj priznané majetky

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku