tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Robert Fico, foto: ta3

Škandál v priamom prenose! Fico s moderátorom zhodili respirátory

V čase, keď začína byť na Slovensku povinné nosenie FFP2 respirátorov vo všetkých interiéroch, sa udiala nevídaná vec. Počas živého vysielania sa moderátor televízie TA3 Pavol Bielik dohodol s bývalým premiérom Robertom Ficom na tom, že si ich dajú dole a budú debatovať bez nich.

Na začiatku relácie Téma dňa ešte Fico spolu s Bielikom poslušne sedeli v respirátoroch. Lenže potom nasledovala otázka moderátora, či si vie Fico predstaviť fungovanie vlády za predpokladu, že koalícia bude tá istá, len nastane výmena na poste premiéra. „Pán redaktor, škoda, že nemám to svoje svetoznáme plexisklo, lebo by ste sa mali možnosť presvedčiť, že sa veľmi usmievam na tom, čo bolo pred chvíľou povedané,“ reagoval Fico. Bielik to zrejme zobral ako výzvu. „Ak sa dvaja dohodneme, že si dáme tie rúška dole, tak môžeme,“ navrhol moderátor. „Môžeme? Ja budem veľmi rád,“ potešil sa Fico. Zvyšnú časť debaty tak páni viedli družný rozhovor bez akéhokoľvek prekrytia horných dýchacích ciest.

Netrvalo dlho a túto trúfalosť poriadne moderátorovi „osladila“ poslankyňa Za ľudí Andrea Letanovská. Lekárka totiž vystúpila v štúdiu po Ficovi. „My si rúška necháme?“ opýtal sa Bielik. „Áno, a som veľmi vďačná, že ste si respirátor nasadili. Veľmi to oceňujem. Vaša televízia má veľkú sledovanosť a je veľmi dobre využiť každú príležitosť, aby ste išli príkladom všetkým. Pretože je veľmi zhubné myslieť si, že s dôležitosťou politika klesá riziko prenosu infekcie,“ začala svoj príhovor Letanovská a pokračovala: „Myslím si, že každá príležitosť má byť využitá, aby sme vyslali signál ľuďom, ktorí robia oveľa náročnejšie veci v ochranných prostriedkoch, ako je len rozprávanie. Takže ďakujem veľmi pekne, že ste si dali respirátor.“

Letanovská trvala na respirátoroch. – Foto: TA3

Mierne zaskočený moderátor sa zmohol iba na pár slov: „Nebolo to o dôležitosti politika, bola to moja ľudská reakcia. Beriem, ak som urobil chybu, budem si za to niesť zodpovednosť,“ odpovedal Bielik.

Nuž a možno bude mať čo vysvetľovať. Výnimku z nosenia respirátorov majú napríklad iba umelci pri podávaní umeleckého výkonu a účinkujúci pri nakrúcaní dokumentárneho filmu. O zhotovovaní audiovizuálneho diela tam nie je ani slovo. Povinnosť nosiť respirátor FFP2 v interiéroch platí na Slovensku od pondelka 15. marca.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Škandál v priamom prenose! Fico s moderátorom zhodili respirátory

16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku