eReport.sk
Slovenský premiér Robert Fico, foto:tasr

Príprava významnej návštevy premiéra Roberta Fica: Čoskoro navštívi Čínu


Slovenská vláda pripravuje oficiálnu návštevu Číny pod vedením premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Uskutočniť by sa mala v júni. TASR o tom informovali z komunikačného odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Obsahom rokovania

Štátny tajomník slovenského rezortu zahraničia Marek Eštok absolvoval v tejto súvislosti v utorok (16. 4.) pracovné stretnutie, na ktorom sa zúčastnil mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky Cchaj Ke. Obsahom rokovania bola príprava politických konzultácií na úrovni štátnych tajomníkov, ktoré sa uskutočnia koncom apríla v Pekingu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Miroslav Lajčák
  2. Vy nás čítate a my vám ďakujeme!
  3. Boris Susko - minister spravodlivosti
  4. Zuzana Čaputová

Príprava významnej návštevy predsedu vlády v Číne

,,Cieľom nadchádzajúcich konzultácií s partnerským rezortom zahraničia bude nielen prehĺbenie nášho dlhoročného všestranného dialógu, ale predovšetkým príprava významnej návštevy predsedu vlády SR Roberta Fica v Číne, ktorá sa uskutoční v júni tohto roku,“ dodal štátny tajomník, ktorý odcestuje na prípravné rokovania do Pekingu už na budúci týždeň.

Okrem politických konzultácií so svojím rezortným partnerom absolvuje i návštevu vybraných spoločností v Zóne hospodárskeho a technologického rozvoja v Pekingu. Stretnúť by sa mal aj so študentmi na Katedre slovenského jazyka na Pekinskej univerzite medzinárodných štúdií (BISU).
Z rezortu diplomacie doplnili, že tento rok si vo vzájomných vzťahoch pripomínajú 75. výročie uznania Čínskej ľudovej republiky vtedajším Československom, keď tieto krajiny oficiálne nadviazali diplomatické styky.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Príprava významnej návštevy premiéra Roberta Fica: Čoskoro navštívi Čínu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: