eReport.sk
Bývalý minister školstva
Juraj Draxler, exminister školstv. Foto: tasr

Draxler upozorňuje na nehorázne priznanie nemeckého politika! Je o V. Orbánovi a R. Ficovi


Juraj Draxler upozornil na slová vysokopostaveného nemeckého politika. Ten sa v rozhovore pre český magazín Respekt priznal, že dôvodom nátlaku, ktorý EÚ robí na Orbána a R. Fica, sú postoje v zahraničnej politike, rozumej postoj voči Rusku!

Slová vysokopostaveného nemeckého politika

Bývalý minister školstva na sociálnej sieti upozornil na vyjadrenie nemeckého politika. „Vysokopostavený nemecký politik: pri tlaku na Maďarsko či Slovensko nám nejde o právny štát, ale o zahraničnú politiku. V rozhovore pre český magazín Respekt Anton Hofreiter, predseda európskeho výboru nemeckého Bundestagu normálne, priamo priznal, že „to bolo Orbánovo vytrvalé proruské konanie, pre ktoré s ním veľa krajín stratilo trpezlivosť“ a že si myslí, že preto je treba tlačiť aj na Fica,“ píše Juraj Draxler.

„Proste úplne bez problémov povedal to, čo je očividné, ale aspoň sa to väčšinou snažia skrývať za vyjadrenia k bezpečnosti eurofondov či k právnemu štátu: tieto témy sú len zástupné. Ide im v skutočnosti o to, aby sa Slovensko zaradilo do šíku a podporovalo vojnu na Ukrajine,“ dodal bývalý minister.

Nemeckú politickú kultúru považuje Draxler za odpornú. „Aj celý rozhovor je o tom, ako tlačiť na Orbána a Fica, aby sa poddali. Lebo Rusko,“ upozornil. Dodal, že k nemeckej politickej kultúre, ktorá je podľa neho doslova odporná napíše nabudúce viac. Upresnil, že v tejto krajine kedysi strávil tri roky života a dosť ho desilo, aká generácia politikov a vôbec „elity“ (totálne konformnej a bez názoru) tam vyrastá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Národná rada prerazila dno
  2. lkw
  3. Diktuje Scholz Rusku podmienky?
  4. Peter Pellegrini

„Ale k tomuto výroku nič viac dodať netreba. Podobne, ako im spadli masky pri ich terajšej podpore masového vraždenia detí, spadli im aj ohľadom motívov vnútroeurópskej politiky,“ uzavrel Juraj Draxler.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Draxler upozorňuje na nehorázne priznanie nemeckého politika! Je o V. Orbánovi a R. Ficovi

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: