tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke vpravo Augustín Polák.
Na kombosnímke vpravo Augustín Polák. Foto: tasr/obycajniludia.sk/

Škandál na pôdohospodárstve: Ďalší človek OĽANO s mastnou dotáciou na svine!

Nie je to tak dávno, čo muselo ministerstvo pôdohospodárstva vysvetľovať podozrivú dotáciu pre firmu bývalého štátneho tajomníka a nominanta OĽANO Milana Kyseľa. Kyseľ po tejto kauze dokonca odstúpil z funkcie. O pomeroch v rezorte pôdohospodárstva sa následne rozhovoril exminister Ján Mičovský a to nie práve v dobrom. O o agroministrovi Samuelovi Vlčanovi hovorí ako o človekovi, na ktorého dostal zlé referencie. Zdá sa pritom, že Vlčanove pôsobenie na čele pôdohospodárstva naozaj začína byť problematické.

Ďalšia dotácia pre človeka OĽANO

Dotáciu 10 tisíc eur na svine mal podľa najnovších zistení dostať Augustín Polák, ktorý kandidoval v parlamentných voľbách na 123. mieste kandidátky OĽANO. O celej záležitosti informoval nezaradený poslanec Robert Puci (Hlas-SD).

Zdroj: fb/robertpucihlas

„Z peňazí daňových poplatníkov vyplatilo OĽaNO nielen 4 500 eur na sviňu rodinnej firme straníckeho štátneho tajomníka Milana Kyseľa. Kráľovsky si z peňazí daňových poplatníkov zarobil aj 123. kandidát OĽaNO do parlamentných volieb roku 2020, Augustín Polák z Bolešova. Agrorezort mu vyplatil za vyplnenie dotazníka o chovaných sviniach 10 488 eur,“ uviedol pre Topky Puci.

Vraj už vyplatili 2 milióny eur

Koho všetkého ešte nájdeme v zozname subjektov, ktoré dostali dotáciu od ministerstva pôdohospodárstva? Podľa Hlasu smerovali z ministerstva dotácie až vo výške 2 miliónov eur, ktoré boli vyplatené len štyrom percentám chovateľov ošípaných. Má to spoločnosť chápať tak, že ide o akýchsi známych vyvolených z okolia OĽANO? O možnosti zapojenia sa do prieskumu, na základe ktorého sú tieto dotácie poskytované, vraj vedelo len minimum chovateľov.

„OĽaNO vyplatilo pochybným vzorcom, ktorý zvýhodnil „jeho ľudí“, z celkového počtu 2 953 fariem chovateľov ošípaných na Slovensku (Centrálna evidencia hospodárskych zvierat) financie len niečo cez 120 fariem, patriacich iba 86 subjektom. Relevantnosť získaných údajov je preto otázna,“ konštatuje strana Hlas.

Vie Mičovský viac?

„Vyplácanie vlastných ľudí politikmi OĽaNO z peňazí daňových poplatníkov na agrorezorte, je ukážkovým príkladom korupcie. Aktuálne vyhlásenia už bývalého agroministra i člena OĽaNO Jána Mičovského, ukazujú na ďalšie podozrenia z možných nezákonných praktík nominantov. Minister OĽaNO ospevuje politickú kultúru svojho odstupujúceho štátneho tajomníka, ktorého rodina peniaze nevrátila. Igor Matovič sa zatajuje, či priamo podpísal uvoľnenie peňazí na túto zlodejinu. A polícia pod vedením OĽaNÁckeho prezidenta Harmana jasné fakty a závažné podozrenia, podľa doteraz známych informácií, ani len nezačala vyšetrovať,“ tvrdí R. Puci.

Ministerstvo sa bráni

„MPRV SR pripravilo mimoriadnu podporu pre všetkých registrovaných chovateľov ošípaných na zmiernenie negatívnych vplyvov pandémie afrického moru ošípaných. Ministerstvo smerovalo pomoc aj k našim menším a stredným domácim farmárom s cieľom podporiť decentralizáciu chovu ošípaných. Ten je v súčasnosti koncentrovaný vo veľkochovoch zahraničných, predovšetkým dánskych firiem, čo predstavuje pri šírení afrického moru vysoké riziko,“ hovorí ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tlačovka Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018.
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  3. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  4. Zľava generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jozef Kiss a minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽaNO).
  5. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) Samuel Vlčan (nominant OĽaNO).
  6. Z dotácií na ošípané je znepokojený aj premiér Heger
  7. Milan Krajniak, minister práce
  8. Podpredseda Smeru Takáč zverejnil takúto fotokoláž: Zľava agrominister Vlčan a jeho predchodca Mičovský.
  9. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidiek Samuel Vlčan (nominant OĽANO).
  10. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidiek Samuel Vlčan (nominant OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Škandál na pôdohospodárstve: Ďalší človek OĽANO s mastnou dotáciou na svine!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku