eReport.sk
Z dotácií na ošípané je znepokojený aj premiér Heger
Z dotácií na ošípané je znepokojený aj premiér Heger. Zdroj kombosnímky: tasr/eReport

Premiéra to znepokojilo! Heger reagoval na podozrenia z „prasačín“ ohľadne dotácií na prasce

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) očakáva výsledky kontroly pridelenia dotácie pre firmu Rimanec, s.r.o. štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Milana Kyseľa. Z kontroly plánuje vyvodiť dôsledky. Heger to uviedol vo štvrtok na sociálnej sieti.

Každá dotácia musí byť spravodlivá a transparentná. Preto aj vo veci štátnej dotácie pre spoločnosť Rimanec, s.r.o. komunikujem s ministrom (pôdohospodárstva) Samuelom Vlčanom (nominant OĽANO). V blízkej dobe očakávam výsledky dôslednej kontroly pridelenia dotácie, ako aj podmienky jej vyhlásenia. Ak sa potvrdí čo i len jedno pochybenie, tak vyvodíme dôsledky, lebo politická kultúra pre túto vládu nie je prázdne heslo,“ spresnil.

Poznamenal, že štátna dotácia pre spoločnosť Rimanec, ktorú zakladal Kyseľ a dodnes v nej pôsobia jeho rodinní príslušníci, „ho znepokojila“. „Rezort pôdohospodárstva totiž za bývalých vlád zosobňoval korupciu, kradnutie či zneužívanie moci a funkcií pre osobný prospech úzkej skupiny ľudí. Bola to éra ´našich ľudí´, a preto prvoradým cieľom mojej vlády je vypudiť tieto praktiky z verejného života,“ podčiarkol.

Heger: Očistili sme rezort aj platobnú agentúru

Za posledné dva roky sa nám podarilo trend predchádzajúcich vlád zvrátiť. Očistili sme samotný rezort aj Pôdohospodársku platobnú agentúru, o čom svedčí opätovné udelenie akreditácie. Vďaka tomu sa opäť stala dôveryhodným partnerom pre európske inštitúcie a Slovensko tak môže naďalej samostatne rozhodovať o podpore našich farmárov,“ dodal premiér.

Zdroj: fb/premier.sr

Odbor komunikácie MPRV v reakcii na vyjadrenia mimoparlamentného Hlasu-SD 28. decembra uviedol, že Vlčan dal preveriť, či podporu firme Rimanec vyplatili v zmysle stanovených podmienok.

Ministerstvo podľa Hlasu zavádza verejnosť

Hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková v súvislosti s podporou na ošípané, o ktorej strana informovala v utorok (28. 12.), v stredu (29.12.) uviedla, že MPRV podporilo z dvoch miliónov eur pre chovateľov ošípaných len 4 % fariem, a to najmä veľkochovy a subjekty blízke hnutiu OĽANO.

MPRV podľa nej zavádza verejnosť pri obrane svojich politických funkcionárov. Nastavením vzorca na rozdelenie dvoch miliónov eur chovateľom ošípaných cielene zvýhodnilo nielen subjekty blízke OĽANO, ale aj zahraničné veľkochovy.

Toto je to protikorupčné OĽANO? – opýtal sa Smer

Opozičný Smer-SD prostredníctvom svojho podpredsedu Richarda Takáča dotácie tiež spochybňuje. „Nejde tu skôr o ´poďakovanie dočasným krikľúňov´ za to, že sa im podarilo zosadiť Mičovského a pripraviť cestičku pre nové vedenie rezortu?Ale to už nechám na posúdenie iných…“ – položil si v stredu rečnícku otázku podpredseda opozičnej strany, ktrorý sa zároveň celkom legitímne opýtal: „Toto je to protikorupčné OľaNO? To sú tí, ktorí sa pred voľbami bili do pŕs a chceli byť pápežskejší ako pápež? Veď iné o nich nepočuť, len jeden podvod za druhým, jedna korupcia za druhou…“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tlačovka Spolku farmárov Slovenska v Košiciach 16. novembra 2018.
  2. Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
  3. Na kombosnímke vpravo Augustín Polák.

Zdroj: tasr/eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiéra to znepokojilo! Heger reagoval na podozrenia z „prasačín“ ohľadne dotácií na prasce

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti