tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Foto: facebook

Hlas vyzýva Hamrana, aby konal: Špičky OĽANO sa chcú vyhnúť trestnoprávnej zodpovednosti!

Vyvodenie politickej zodpovednosti Milan Kyseľa (OĽaNO) vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR je len zásterkou pred trestnoprávnymi dôsledkami sprenevery dvoch miliónov eur v kauze najdrahších svíň.Fakty totiž ukazujú, že o nej vedel a dokonca ju schválil priamo rezort predsedu OĽaNO Igora Matoviča.

„Odstúpením pre podozrenie z korupcie štátny tajomník Kyseľ z OĽaNO len potvrdil, že svojej rodine doprial k Vianociam šesticu najdrahších svíň v histórii Slovenska.V prvom rade je nevyhnutné, aby tieto „špinavé“ peniaze štátu jeho rodina vrátila. Kontrola agrorezortu vraj síce žiadne pochybenia nenašla, pretože OĽaNO kontrolovalosamé seba. HLAS – SD sa však pýta, kto z Ministerstva financií SR dva milióny agrorezortu na tento účel uvoľnil? Podpísal Vlčanovi dotazníky na svine priamo sám Igor Matovič?,“ pýta sa Róbert Puci, poslanec NR SR a člen predsedníctva strany HLAS – SD.

Kauza „Sviniar“?

V kauze najdrahších svíň, v ktorej len štyrom percentám chovateľov ošípaných vyplatilo Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) dva milióny eur pritomagrorezort nebol schopný vysvetliť prakticky nič. Jeho reakcie sú založené výhradne na obviňovaní všetkých naokolo. Rozhodol o pridelení dvoch miliónov eur na„dotazníkový zber údajov“ sám minister Vlčan? Ako minister z OĽaNO zrealizoval analýzu prínosov takto získaných informácií? Je informácia o jedinej svini hodná 4 500 eur? Išlo o koordinovanú akciu OĽaNO na odmenu „našich ľudí“?

Vyzvali Hamrana, aby konal

„V tejto dvojmiliónovej kauze nestačí vyvodiť politickú, je nevyhnutné vyvodiť predovšetkým trestnoprávnu zodpovednosť.Vyplatenie dvoch miliónov eur a v najvyššej sume na sviňu spriazneným subjektom OĽaNO, má jasné znaky podozrenia z korupcie, zneužitia právomocí verejného činiteľa a nehospodárneho nakladania s majetkom štátu. HLAS – SD preto vyzýva pána dočasného a zrejme aj budúceho policajného prezidenta Štefana Hamrana, aby od veľkých rečí prešiel k činom a nechal prešetriť túto dvojmiliónovú kauzu. Ak sa tak nestane do niekoľkých dní, HLAS – SD podnikne ďalšie kroky,“ uviedol Róbert Puci.

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke vpravo Augustín Polák.
  2. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidiek Samuel Vlčan (nominant OĽANO).
  3. Zľava generálny riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jozef Kiss a minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽaNO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas vyzýva Hamrana, aby konal: Špičky OĽANO sa chcú vyhnúť trestnoprávnej zodpovednosti!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku