tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Dúfa v návrat dôveryhodnosti? Heger oprášil starú kauzu: Prečo sa k tomu vraciam? Lebo TOTO nechcem!

Šéf vládneho kabinetu Eduard Heger (OĽANO) veľmi dobre vie, ako je na tom jeho koalícia. Pozná výsledky prieskumov a ak mu to aspoň trochu „páli“, nemôže klamať svojich partnerov ani sám seba, že všetko funguje. Pretože významná časť občanov dlhodobo dáva najavo neodškriepiteľnú nespokojnosť s jeho vládou. Aktuálna koaličná kríza ho doslova dostala až na samý okraj hlbokej politickej priepasti. A tak sa snaží vysielať do spoločnosti medzi ľudí signály, pri ktorých zrejme verí, že zafungujú a ako zvykne hovorievať jeho stranícky šéf Igor Matovič, „dobre bude.“ Ukážkovým príkladom toho je aj dnešný status premiéra, v ktorom Heger oprášil starú kauzu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga.
  2. Veronika Remišová na snímke z videa.
  3. Na kombosnímke zľava Juraj Krúpa a Richad Takáč.
  4. Vpravo Jaroslav Naď (OĽANO) počas rozhovoru na festivale Atmosféra.
  5. Poslanci OĽANO, v popredí Juraj Krúpa.
  6. Na kombosnímke vpravo Augustín Polák.
  7. Sociológ Martin Slosiarik.

„Je mi ľúto, že sa tento skutok stal. Plne zaň prijímam zodpovednosť.“ Touto vetou začína predseda vlády sobotný príspevok na sociálnej sieti. „Toto sú slová bývalej prezidentky finančnej správy Lenky Wittenbergerovej za prijatie úplatku 50 000 eur. Dnes je už právoplatne odsúdená,“ spresňuje Heger.

„Moje obavy sa ukázali ako správne“

Vzápätí si zaspomínal na časy, keď bol šéfoval rezortu, ktorý teraz vedie Matovič. „Keď som sa v roku 2020 stal ministrom financií, jedným z mojich cieľov bolo spraviť z finančnej správy výkladnú skriňu. Tá bola za éry vlád Smeru poznačená povesťou daňových podvodov s podozrením na spoluúčasť vrchných predstaviteľov. Preto som Lenku Wittenbergerovú odvolal z funkcie. Moje obavy o jej korektnom vedení tejto inštitúcie sa ukázali ako správne,“ pochválil sa premiér.

„Začali sme s očistným procesom. Za dočasnú prezidentku som vymenoval odborníčku z ministerstva financií Danielu Kľučkovú, ktorá začala budovať zdravé základy pre nového prezidenta Jiřího Žežulku. Toho sme vybrali verejným a transparentným výberovým konaním. Bolo dôležité, aby sa nový prezident ujal funkcie bez závanu pochybností, vzhľadom na čiernu minulosť finančnej správy,“ pokračoval v pripomínaní toho, čo bolo.

Spomenul aj kontroverzného kajúcnika

Poviete si: Prečo sa premiér, ktorý by mal nonstop riešiť koaličnú krízu, sa zaoberá minulosťou? Heger to, samozrejme, musel vysvetliť, lebo zrejme každý príčetný občan sa pri jeho statuse minimálne zamyslí a opýta sa, prečo predseda vlády hovorí Wittenbergerovej, keď mu obrazne povedané horí vládna maštaľ. „Prečo sa k tomu vraciam? Lebo nechcem, aby sa ešte niekedy do čela kľúčových štátnych orgánov vrátane finančnej správy znova dostali ľudia, ktorí by sa dopúšťali korupčných skutkov ako Imrecze, Makó a Wittenbergerová,“ vysvetli Heger.

Premiér na záver ešte občanom odkázal: „Z vlastnej skúsenosti viem, že začať s očistou je extrémne náročný proces. Zvlášť, keď je špina zažratá hlboko.“

Zdroj: fb/premier.sr

Hegerov status možno čítať aj inak

Všetko, čo Heger napísal sa síce môže javiť ako pekné a milé, ale… Ak si spomenieme na kauzy s kajúcnikmi ako je napríklad ním spomínaný zločinec Ladislav Makó či František Imrecze, (z Imreczeho vyšlo, že minister vnútra Roman Mikulec z OĽANO mal vziať 100-tisícový úplatok) jedno priznanie Wittenbergerovej (nepoznáme presné okolnosti, ako k nemu prišlo), existujú legitímne dôvody na pochybnosti, či vláda skutočne koná takpovediac čisto. A treba povedať, že nie je to len opozícia, ktorá jej kroky kritizuje. Kritizujú ju aj mnohí nezávislí odborníci či tí, ktorí sa rozhodli najväčšiu vládnu stranu OĽANO opustiť. Naposledy to bol Juraj Krúpa, predtým exminister Ján Mičovský, ktorý dokonca priamo spochybnil protikoručnosť Matovičovho hnutia.

Takže Hegerov status možno čítať zrejme aj takto: „Voliči verte mi, som skvelý premiér, moje rozhodnutia si zaslúžia vašu veľkú dôveru a silnú podporu.“ Je už však, samozrejme, na každom voličovi, nakoľko sa s vyhláseniami súčasného premiéra stotožní a či vôbec…


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dúfa v návrat dôveryhodnosti? Heger oprášil starú kauzu: Prečo sa k tomu vraciam? Lebo TOTO nechcem!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku