eReport.sk
Adela a Viktor Vinczeovci, foto: facebook

ROZHOVOR Viktor Vincze: Svokor ochorel v najlepšom čase pre neho aj pre spoločnosť

Má blízko k ekológii. Propaguje cestovanie verejnou dopravou, recykláciu plastov, plechoviek a odrádza od používania jednorazových plienok. Moderátor Viktor Vincze (30) napriek tomu dodáva: Nie som eko terorista

Včera som sa vám asi pol dňa nevedela dovolať, stále ste mali obsadené. To vy vždy takto? Pracovne? Súkromne? Epické šírky?

Je na to aj prozaickejšie vysvetlenie, že som nemal vaše číslo.

Díky…

Denne mi totiž vyvoláva neuveriteľné množstvo čísel, takže kto nenapíše sms, tak mu nezdvihnem. Čiže toto je hlavný dôvod, navyše vždy niečo robím, hlavne v týchto lockdownových dňoch. Každý deň mám nejaký online so školou, alebo s nejakou firmou k eko témam. Aj preto je ťažšie sa mi dovolať.

Správy o 17-tej vysielate každý druhý týždeň. Tie dva medzitým sa venujete čomu? Niečo ste už naznačili.  

Nevysielam správy o 17-tej presne každý druhý týždeň, my máme špecifický režim a ja úplne špeciálny, lebo ako jediný z večerných moderátorov robím aj podvečerné správy a medzitým sa venujem klasike. Teda cvičeniu a dvom aktivitám, ktoré mi teraz zaberajú najviac času. Prvá – začal som intenzívnejšie variť, lebo tým, že sú zatvorené reštaurácie a my máme veľmi radi reštauračné jedlo, tak sa ho učím variť doma. Čiže nielen také klasiky, párky s horčicou, ale idem aj do holandských omáčok a podobne. Druhá – moje ekologické aktivity. Pripraviť ich obsah mi zaberá veľa času a teraz cez lockdown ho mám viac, keďže ani nemám veľmi kam ísť.

Na vašom facebookovom profile riešite vari všetko – od propagácie cestovania verejnou dopravou, recykláciu plastu, plechoviek, výmenu jednorazových plienok za látkové. Vy ste boli takýto eko … aj bio?

Tu sa zamieňajú pojmy, lebo z toho bio sa stala tak trošku nadávka. Pri bio ide predovšetkým o spôsob produkcie potravín. Veľmi zjednodušene, keď sú bio, nie sú striekané, čiže sú čisté. Áno, som bio vždy, keď sa dá. Vyberám si radšej organické veci, hoci sú trošku drahšie.

Foto: facebook, instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy