eReport.sk
S výškou svojho dôchodku nie je spokojných 73 % seniorov a viac ako 60 % chýbajú peniaze.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Ceny rastú, žije sa nám ťažšie. Slováci sa obávajú, že bude ešte horšie

Výrazné obavy zo zdražovania a inflácie uviedlo 67 % opýtaných Slovákov. Viac ako polovica pocítila výrazné zhoršenie životného štandardu. Značne k tomu prispieva aj fakt, že až 65 % respondentov pociťuje značne negatívny vplyv zvyšovania cien na ich schopnosť odkladať si pravidelné mesačné úspory v rovnakej miere ako predtým. Vyplýva to z prieskumu pracovného portálu Kariéra.sk, do ktorého sa zapojilo 5340 respondentov.

Miera inflácie dosiahla v poslednom čase dlhoročné rekordy, pripomína spoločnosť. V júli bola v eurozóne na úrovni 8,9 % a na Slovensku 12,8 %.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Seniori sú ľahkým cieľom podvodníkov
  2. Pofidérne dotácie
  3. stavba, stavebníctvo, dom, nehnuteľnosť, výstavba, tehly, robotníci
  4. Úspechy pani Remišovej
  5. benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie
  6. Zababušené dieťa, zima
  7. Martin Klus (vpravo) a moderátor v štúdiu TASR.

„Viac ako polovica slovenských domácností si musela výrazne utiahnuť opasok a bola nútená začať efektívnejšie hospodáriť so svojimi financiami. Na druhej strane 38 % opýtaných pocítilo zdražovanie len minimálne,“ priblížila Katarína Tešla, manažérka komunikácie a PR portálu.

Platíme všade viac

Podľa Štatistického úradu SR bol rast cien zaznamenaný vo všetkých 12 sledovaných odboroch. Uvádza tiež, že naďalej stúpajú ceny potravín, pohonných hmôt a energií. Zdražovanie postihlo aj odvetvie služieb. Výrazne sme si museli priplatiť v reštauráciách a kaviarňach, za ubytovacie služby a najnovšie aj za odevy a obuv. Najvyšší podiel vo výdavkoch pre slovenskú domácnosť aktuálne predstavujú náklady na bývanie. „Výrazný nárast inflácie, neustále zdražovanie a hroziaca energetická kríza sa podpísali aj na sporení Slovákov,“ vysvetlila Tešla. Naopak, 35 % opýtaných obyvateľov Slovenska nezaznamenalo výraznejší nárast životných nákladov a dokážu usporiť rovnakú sumu ako doteraz.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ceny rastú, žije sa nám ťažšie. Slováci sa obávajú, že bude ešte horšie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne