eReport.sk
Zníženie DPH na potraviny sa neosvedčilo
Dočasne poverená podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Remišová opäť obvinila televíziu: Absolútne nezvládla svoju úlohu!

Remišová opäť obvinila televíziu Markíza. Tvrdí, že nezvládla svoju úlohu, keď umožnila Robertovi Kaliňákovi prísť do diskusie. A to nie je všetko. Pripomíname, že to nie je prvýkrát, kedy dočasne poverená vicepremiérka a šéfka Za ľudí Veronika Remišová spochybnila objektívnosť súkromnej televízie zo Záhorskej Bystrice. Už vlani napadla hlasovanie v diváckej ankete, ktorá je tradične súčasťou politických debát Markízy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko smeruje do záhuby!
  2. Vraj ide o revolučnú metódu!
  3. Fico otvorene
  4. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  5. Heger je Matovičov kôň
  6. Každý si úspech predstavuje inak

Hosťami nedeľného Na telo boli exminister vnútra za Smer-SD Robert Kaliňák a Remišovej človek, konkrétne podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Kaliňák, ktorý čelí obvineniu z korupcie hneď v úvode relácie pustil z mobilu nahrávky, ktoré spochybňujú zákonnosť toho, že ho rieši opäť polícia. A Remišovej sa to ani trochu nepáčilo.

Remišová aj o objektívnej novinárčine

„Umožniť Kaliňákovi, aby prišiel do najsledovanejšiej televíznej diskusie, púšťal tam zmanipulované odposluchy a šíril lži o tom, že najväčší korupčníci sú vlastne týraní politickí väzni je absolútne nezvládnutie úlohy televízie. A je úplne jedno, či je televízia súkromná alebo verejnoprávna. Pretože poslanie objektívnej novinárčiny a publicistiky je všade to isté – hľadať pravdu,“ ostro kritizovala televíziu vládna politička.

Moderátor sa na to vraj nemohúcne pozeral

Ako ďalej uviedla, nič také, čo videla na televíznej obrazovke dnes, si vraj nepamätá. „Nepamätám si ani jednu televíznu reláciu, kde by niekto púšťal zmanipulované, zostrihané odpočúvania. A moderátor sa na to nemohúcne pozeral. Toto sa volá – s fanfárami prestierať koberec Ficovi a politickým korupčníkom a šliapať po pamiatke naozajstných politických väzňov,“ dodala Remišová.

Zdroj: fb/remisova.veronika

Remišová už počas týždňa vyjadrila svoje znepokojenie nad tým, že TV Markíza Kaliňáka do svojho štúdia vôbec pozvala. „A médiá masírujú verejnú mienku, že ináč sa nedá, prípadne do jednej z najsledovanejších víkendových televíznych diskusií pozvú Kaliňáka, aby tam šíril svoje lži o politických väzňoch. No aj boj o sledovanosť by mal mať nejaké mantinely,“ napísala Remišová svoju výhradu voči súkromnému médiu na sociálnej sieti tento piatok (3.2.).

Remišová začala „boj“ s Markízou už vlani

Pripomíname, že vlani v októbri Remišová Markízu obvinila z manipulácie s hlasmi v tradičnej diváckej ankete. Stalo sa tak po tom, ako ju počas diskusie s podpredsedom Smeru-SD Ľubošom Blahom diváci neocenili svojimi hlasmi v takej miere, ako zrejme čakala. „Píšete, že keď ste chceli hlasovať, vyhodilo vám správu, že používateľ s vašou IP adresou už hlasoval (hoci ste ešte nehlasovali). Je pravda, že Smer/Hlas už po prvej minúte a bez toho, aby preriekli jediné slovo, majú zväčša v relácii naklikanú už podporu 60%. No akoby sa stalo,“ posťažovala sa pred niekoľkými mesiacmi na sociálnej sieti.

Takto dopadlo hlasovanie divákov TV Markíza 2. októbra 2022, keď v štúdiu debatovali Remišová a Blaha. – Foto: tvnoviny.sk

Samotná televízia pochopiteľne odmietla, že by k manipulácii hlasovania prišlo. „Dôrazne sa ohradzujeme voči medializovaným tvrdeniam, že divácke hlasovanie v politickej diskusnej relácii Na telo je neférové alebo zmanipulované. Náš systém hlasovania je plne funkčný. Technicky dôsledne zabezpečený proti zneužitiu a výsledky ankety každý týždeň odzrkadľujú dané hlasovanie. Aj keď sú pre niekoho možno menej príjemné. Z jednej IP adresy je možné zaslať vždy iba jeden hlas, čo je štandardná ochrana takéhoto typu online ankiet. Hlasovanie je tiež technicky ošetrené proti robotom. Či opakovanému hlasovaniu z rovnakého internetového prehliadača,“ napísala vlani v stanovisku Markíza podľa portálu omediach.sk.

Mimochodom, ani tentokrát, teda túto nedeľu 5. februára, v hlasovaní divákov neuspel nik iný, ako predstaviteľ Smeru. Šeliga v počte získaných diváckych hlasov za R. Kaliňákom výrazne zaostal.

Výsledky hlasovania divákov TV Markíza z nedele (5.2. 2023), keď bol v televíznej debate Remišovej politik Šeliga (Za ľudí) a Robert Kaliňák zo Smeru-SD. Zaujímavosťou je, že Šeliga presvedčil viac divákov ako vlani jeho stranícka šéfka. – Foto: tvnoviny.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová opäť obvinila televíziu: Absolútne nezvládla svoju úlohu!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti