eReport.sk
Ničiteľka?
Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Zdroj: tasr

Remišová sa stále nevyrovnala s prehrou v hlasovaní proti Blahovi! Markíza sa ohradila voči jej obvineniam


Je len ťažko uveriteľné, že by zrovna televízia Markíza mala v úmysle pomáhať podpredsedovi opozičného Smeru-SD Ľubošovi Blahovi v hlasovaní v rámci diskusie na telo. Do tej pôvodne Blaha ani nebol pozvaný a televízia by ho pravdepodobne bez zhody náhod, ktorá desať dní dozadu nastala, ani nepozývala. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) si aj napriek tomu myslí, že hlasovanie nebolo férové a jej hlasy končili v Blahovej kolónke. S prehrou v debate, teda aspoň čo sa týka hlasovania, sa zjavne nevie úplne vyrovnať niekoľko dní.

„Hlasovanie divákov v televíznych diskusiách má zmysel, len keď je férové. Nie také, že vaše hlasy skončia napríklad u smeráka Blahu. Aj preto píšem generálnemu riaditeľovi Markízy a som zvedavá, ako to dopadne napríklad dnes. Majte krásnu nedeľu- a držte palce!“ napísala na sociálnej sieti Remišová ihneď po diskusii.

Tvrdá reakcia Markízy

Samotná televízia pochopiteľne odmieta, že by k podobnej manipulácii hlasovania prišlo. „Dôrazne sa ohradzujeme voči medializovaným tvrdeniam, že divácke hlasovanie v politickej diskusnej relácii Na telo je neférové alebo zmanipulované. Náš systém hlasovania je plne funkčný, technicky dôsledne zabezpečený proti zneužitiu a výsledky ankety každý týždeň odzrkadľujú daň hlasovanie, aj keď sú pre niekoho možno menej príjemné. Z jednej IP adresy je možné zaslať vždy iba jeden hlas, čo je štandardná ochrana takéhoto typu online ankiet. Hlasovanie je tiež technicky ošetrené proti robotom či opakovanému hlasovaniu z rovnakého internetového prehliadača,“ píše v stanovisku Markíza podľa portálu omediach.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
  2. Pani Remišova už zabudla?
  3. Remišovej počty zrejme nikdy nepôjdu
  4. Ján Mažgú
  5. Moderátorke RTVS sa vyhrážajú smrťou
  6. Uvedenie protestu na TV Markíza

Markíza zároveň tvrdí, že do budúcna chce hlasovanie vylepšiť tak, že hlasovať bude možné až po SMS verifikácii. „Vylučujeme tiež možnosť, že by v ankete bolo technicky znemožnené hlasovať za niektorého z diskutujúcich. Takéto obvinenia preto považujeme za absolútne neopodstatnené a poškodzujúce našu dobrú povesť,“ dodáva Markíza.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová sa stále nevyrovnala s prehrou v hlasovaní proti Blahovi! Markíza sa ohradila voči jej obvineniam

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne